Bakan Ersoy duyurdu: Çocuk istismarıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı inceleniyor

Bakan Ersoy duyurdu: Çocuk istismarıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı inceleniyor
Yayınlanma:
A+ A-
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının altı yaşında 'evlendirilmesi' haberlerinin ardından müfettiş görevlendirildiğini duyurdu. Ersoy, “Detaylı inceleme yapılıyor” dedi.

Artı Gerçek - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin altı yaşında 'evlendirilmesi' hakkında konuştu.

'MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ'

Ersoy, konuyu takip ettiklerini ve müfettiş görevlendirildiğini bildirdi. Ersoy, "Olayı şiddetle kınıyorum, sorumluların tamamı en ağır cezayı almalıdır, Aile Bakanlığımız davaya müdahil oldu, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün görevlendirdiği müfettiş göreve başladı, detaylı inceleme yapılıyor. Hassasiyetle konuyu takip ediyoruz" diye konuştu.

BAKAN BİLGİN DE TEPKİ GÖSTERDİ

Bilgin de, "Ortak insanlığımızın değerleri konusunda hiç birimiz taviz vermeyiz. Bu tür alçaklıklara müsamaha göstermeyiz. İlgili soruşturma ilgili kurumlar ve yargı tarafından yürütülüyor" dedi.

Bilgin, şunları söyledi:

"Alçakça insanlık dışı davranışlara TBMM'de ortak cevap verilmesi gurur verici tavırdır. Hiçbirimiz taviz veremeyiz, mazur gösteremeyiz. Göstermenin karşısında olmak mecburiyetindeyiz. Yargı tarafından sonuna kadar götürülmelidir. Susarsak insanlığımız yara alır diye düşünüyorum." (DHA)

Öne Çıkanlar