Bakan Özhaseki'den orman yangını uyarısı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak

Bakan Özhaseki'den orman yangını uyarısı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak
Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medyadan yaptığı açıklamada sıcaklıkların ülke genelinde mevsim normalleri üzerine çıkacağını belirterek orman yangınlarına karşı uyardı.

Artı Gerçek - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte ormanlarda yangın meydana gelmemesi için uyarı yaparken, kronik rahatsızlığı olanların ve yaşlıların günün en sıcak saatlerinde açık alanlarda bulunmamaları gerektiğini söyledi.

'MEVSİM NORMALLERİNİN 10 İLA 14 DERECE ÜZERİNE ÇIKACAK'

Özhaseki'nin sosyal medya X'te yayınladığı açıklama şöyle:

"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normallerinin; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de 4 ila 6 derece, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise 10 ila 15 derece üzerine çıkması beklenmektedir.

Meteorolojik veriler doğrultusunda; Ormanlarımızda herhangi bir yangın meydana gelmemesi için daha duyarlı olunmasını, özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ve yaşlılarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ila 16 saatleri arasında açık alanlarda bulunmamalarını istirham ediyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar