Bakan Yerlikaya duyurdu: İskoçlar Çetesi çökertildi

Bakan Yerlikaya duyurdu: İskoçlar Çetesi çökertildi
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "İskoçlar Çetesi" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini, örgüt lideri de dahil olmak üzere 38 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğünce, İstanbul, Tekirdağ ve Antep'te suç işlemek amacıyla örgüt kurarak uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan, "İskoçlar Çetesi" olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik "Kafes-17 Operasyonu" düzenlendi.

Operasyonda başta örgütün lideri olmak üzere yakalanan 38 şüpheliden 8'i tutuklandı, diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

Ekiplerce örgüte ait 165 kilogram skunk, 95 kilogram eroin, 23 kilogram kokain, 15 kilogram metamfetamin, 10 bin 500 sentetik uyuşturucu hap, çok sayıda tabanca, yüklü miktarda altın, Türk lirası ve döviz ele geçirildi.

İlk belirlemelere göre, organize suç örgütünün yaklaşık değeri 200-250 milyon lira olan tüm mal varlığına el konuldu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar