Bakan Yerlikaya: 'Mahzen-36' operasyonlarında 42 şüpheli yakalandı, organize suç örgütü çökertildi

Bakan Yerlikaya: 'Mahzen-36' operasyonlarında 42 şüpheli yakalandı, organize suç örgütü çökertildi
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa merkezli olarak 8 ilde gerçekleştirilen ve "MAHZEN-36" operasyonlarında, Semed Ötünç liderliğindeki organize suç örgütü çökertildiğini söyledi. Örgütün lideri de dahil olmak üzere toplam 42 şüpheli yakalandı.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa Yenişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Bursa İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Bursa merkezli İstanbul, Adana, İzmir, Manisa, Bilecik, Muğla ve Kırıkkale’de suç örgütlerine yönelik "Mahzen-36" operasyonunun düzenlendiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, cinsel istismar, insan ticareti, tehdit ve şantaj suçlarını işleyen organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; mağdurları hileyle kandırıp, şiddet uygulayarak uyuşturucu madde vermek suretiyle bağımlı hale getirdikleri, mağdurlara zorla hırsızlık, uyuşturucu madde satıcılığı (torbacılık), konsomatrislik ve fuhuş yaptırdıkları, suç işlemek istemeyen mağdurlara şantaj, cebir ve şiddet yoluyla baskı yaptıkları tespit edildi.

Operasyonlarda liderlerinin de içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 42 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonlar sonucu; 6 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet av tüfeği, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve çok sayıda dijital materyale el konuldu.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar