Bakanlığa bağlı kurumlarda zehirlenme şüphesi: 19'u çocuk 24 kişi tedavi altına alındı

Bakanlığa bağlı kurumlarda zehirlenme şüphesi: 19'u çocuk 24 kişi tedavi altına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Uşak'ta Çocuk Evleri Sitesi'nde ve Kadın Konukevi'nde kalan 19'u çocuk 5'i kadın, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı. Uşak Valisi Turan Ergün, çocukların durumunun iyi olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Uşak'taki Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan 19 çocuk ile Kadın Konukevi'nde kalan beş kadın öğle yemeğinin ardından fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan 24 kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Uşak Valisi Turan Ergün, hastaneye gelerek durum hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Vali Ergün, ilk etapta dokuz çocuğun karın ağrısı ve ishal şikayetiyle hastaneye getirildiği söyledi.

Benzer şikayeti bulunan herkesin hastaneye sevkinin gerçekleştirildiğini aktaran Ergün, "Bizler hep birlikte durumu takip ediyoruz. Çocukların durumu iyi. Allah'tan öyle hayati tehlike olacak bir durum yok. Hepsine serum tedavisi yaptılar zaten. Çocukların bir kısmı taburcu edilmişti ama gözlem altında tutulsun diye geri getirdik. Burada çocuk doktorlarımızın kontrolünde olacaklar" dedi.

Ergün, tedavisi tamamlanan beş kadının hastaneden taburcu edildiğini dile getirerek, "Bu tür yerlerde çıkan yemeklerin 72 saat numunesi saklanıyor. 72 saat içindeki bütün yemeklerin numuneleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından alındı. Onlar da tahlile gönderildi. Ben tekrar geçmiş olsun diyorum çocuklarımıza" ifadelerini kullandı.(AA)

Öne Çıkanlar