Bakanlık, Danıştay kararını yok sayarak Antalya'daki arsayı otel yatırımına tahsis etti

Bakanlık, Danıştay kararını yok sayarak Antalya'daki arsayı otel yatırımına tahsis etti
Yayınlanma:
A+ A-
Danıştay’ın verdiği yürütmeyi durdurma kararına karşın Antalya’nın Serik ilçesinde taşınmaz için Kültür ve Turizm Bakanlığı otel yatırımına tahsis etti. CHP’li Budak, ‘Mahkeme kararının uygulanmaması tuzun da koktuğunu gösteriyor’ diyerek tepki gösterdi.

Artı Gerçek-Danıştay Altıncı Dairesi, Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan alanın çevre düzeni planının yürütmesini kamu yararına uygun olmadığı gerekçesiyle durdurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Danıştay kararını yok sayarak söz konusu arsanın otel yatırımına tahsisi için ilana çıktı.

Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nin başvurusu üzerine Danıştay Altıncı Dairesi, Serik’te bulunan alanın çevre düzeni planının yürütmesini kamu yararına uygun olmadığı gerekçesiyle 23 Haziran’da durdurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Danıştay kararını yok sayarak 18 Temmuz’da söz konusu arsanın 1200 yataklı otel yatırımına tahsisi için ilana çıktı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak kararın uygulanmamasına tepki göstererek şunları söyledi:

“Danıştay, Kültür ve Turizm Bakanı’nın Serik’teki kendi otelinin yanında kurulmasını öngördüğü otele ‘Dur’ dedi. Danıştay tarafından oybirliğiyle alınan yürütmeyi durdurma kararına karşın, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tahsis işlemlerine devam etmesi bize göre tam bir skandaldır. Mahkeme kararının uygulanmaması tuzun da koktuğunu gösteriyor.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar