Barajda kaybolan çocukların cenazelerine ulaşıldı

Barajda kaybolan çocukların cenazelerine ulaşıldı
Dilimli Barajı’nda kaybolan 3 çocuğun cenazelerine ulaşıldı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, baraj gölüne giren Orçun ve Olcay Olalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu, kayboldu. Jandarma göl çevresinde yaptığı aramada çocukların ayakkabı ve elbiselerini bulurken, havanın kararması nedeniyle dün ara verilen arama çalışmaları bu sabah devam etti. Orçun ve Olcay Ulalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu'nun cenazelerine ulaşıldı.

Olay, dün akşam saatlerinde, Yüksekova’ya 12 kilometre mesafedeki Dilimli Barajı'nda meydana geldi. Yaşları 13 ile 15 arasında olan Orçun ve Olcay Olalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu, serinlenmek için Dilimli baraj gölüne girdi. Çocuklar bir süre sonra gözden kayboldu. Durumu fark eden köy sakinleri jandarmaya ihbarda bulundu. Bölgeye gelen jandarma, göl çevresinde yaptığı aramada çocuklara ait ayakkabı ve kıyafetleri buldu. 

Ekipler, havanın kararması nedeniyle göl kenarında el feneriyle arama çalışması yaptı. Olayı duyan çevre köylerdekiler de ekiplere destek verdi. Hakkari Milletvekili Sait Dede ve Yüksekova Belediye Eş Başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı da bölgeye gelerek çalışmaları takip etti. Havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına akşam saat 22.00 itibariyle son verildi.

Orçun ve Olcay Olalı ile Mesut Büyüksu'nun bulunması için arama çalışmalarına sabah erken saatlerde devam edildi. 13 ile 15 arasında olan Orçun ve Olcay Ulalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu'nun cenazelerine ulaşıldı. 

Öne Çıkanlar