Barış Annesi Akçelik ve Safalı ifade verdikten sonra geçirdikleri trafik kazasında vefat etti

Barış Annesi Akçelik ve Safalı ifade verdikten sonra geçirdikleri trafik kazasında vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Barış Annesi Akçelik ve Safalı'nın vefat ettiğini duyurdu. Buldan, "Hakkari’de ifade verdikten sonra, Yüksekova’ya dönerken geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamlarını yitirdiklerinin haberini aldık" dedi.

Artı Gerçek - Barış Anneleri'nden Perişan Akçelik ve Adalet Safalı Hakkari’de ifade vermelerinin ardından Yüksekovaya dönüş yolunda trafik kazası geçirdi. Barış Anneleri geçirilen kazada vefat etti. HDP Kadın Meclisi tarafından yapılan açıklamada "Perişan Akçelik'in oğlu Cihan Akçelik de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı" denildi.

Haberi, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Buldan paylaşımında, "Barış Anneleri Perişan Akçelik ve Adalet Safalı’nın Hakkari’de ifade verdikten sonra, Yüksekova’ya dönerken geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamlarını yitirdiklerinin haberini aldık" ifadelerini kullandı.

HDP KADIN MECLİSİ: MÜCADELENİZ MÜCADELEMİZDİR

HDP Kadın Meclisi'nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Barış Anneleri Perişan Akçelik ve Adalet Safalı’nın geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamlarını yitirdiklerinin acı haberini aldık. Aynı kazada ağır yaralanan Perişan Akçelik'in oğlu Cihan Akçelik de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı" ifadeleri kullanıldı.

"Barış Anneleri Perişan Akçelik ve Adalet Safalı’nın bugün Hakkari’de ifade verdikten sonra, Yüksekova’ya dönerken geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamlarını yitirdiklerinin acı haberini aldık. Aynı kazada ağır yaralanan Perişan Akçelik'in oğlu Cihan Akçelik de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Başta aileleri olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarının ve halkımızın başı sağolsun. Her türlü zulme rağmen barış demekten bir an olsun vazgeçmeyen annelerimize sözümüzdür. Mücadeleniz mücadelemizdir."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar