Batırel'den bir ırkçı paylaşım daha: Ben Daron'un efendisiyim

Batırel'den bir ırkçı paylaşım daha: Ben Daron'un efendisiyim
Yayınlanma:
A+ A-
Necmettin Batırel, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'siyaset üstü ekip' diyerek tanıttığı ekonomistlerden Daron Acemoğlu hakkında ırkçı paylaşımlarına devam etti.

Artı Gerçek - "Şakkadanak dolar satarım" açıklamasıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, CHP'nin 'İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması sonrası ekonomist Daron Acemoğlu hakkındaki ırkçı paylaşımlarına tepkilere rağmen devam etti.

Batırel, CHP'nin vizyon belgesiyle ilgili paylaşımında "Kılıçdaroğlu'nun vizyon belgesini FETÖ'nün övdüğü Ermeni Daron Acemoğlu hazırlamış kan çekmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise paylaşımı alıntılayarak, "Necmettin bey yaşınıza saygımdan ve sizinle çıktığım TV yayınından ötürü şahsınıza yapılan saldırılardan rahatsız olduğumdan için ses çıkarmayayım diyorum ama YETER. Prof Dr. Daron Acemoğlu TC vatandaşıdır. Daron’un ayakkabısının bağcığı olamazsınız. Feci sinirlendim" dedi.

Demirtaş, şu sözlerle devam etti: "Bu twit hem ırkçı hem de haddini bilmez bir twittir. Daron Acemoğlu denen kişinin Dünya Ekonomi-Finans Profları üzerindeki etkisi sizin vücudunuzdaki hücre sayısından fazla. Nobele gümbür gümbür giden, bizleri gururlandıran bir hoca hakkında bu şekilde konuşmanız KORKUNÇ."

'POPOSUNDAN ANLADI'

Batırel ise bunun üzerine, "Ben Kılıçdaroğlu’nun vizyon belgesini FETÖ’nün övdüğü ermeni Daron Acemoğlu hazırladı, dedim. Acemoğlu'na hakaret etmedim. Ama kestane Finans Profesörü Özgür lafı poposundan anladı, eleştirdiğimi zannedip hakaret etti. Daronun ayakkabı bağı olamam tabii çünkü onun efendisiyim" ifadelerini kullandı.

daron.jpg
Daron Acemoğlu, Kılıçdaroğlu'nun ekonomi takımında.

Kılıçdaroğlu dün (3 Aralık), İkinci Yüzyıla Çağrı beyannamesi kapsamında “ekonomide ve endüstriyel dönüşümde Şampiyonlar Ligi kadrosunu” tanıttı. Dünyanın önde gelen ekonomistlerinden sayılan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MİT) öğretim üyesi Prof. Dr. Daron Acemoğlu da danışmanlar arasında yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar