Batman petrol boru hattında sızıntı

Batman petrol boru hattında sızıntı
Yayınlanma:
A+ A-
Batman'da petrol boru hattındaki sızıntıyla ilgili valilik açıklama yaptı. Batman Valiliği açıklamasında, her iki vananın da kapatıldığı aktardı.

Artı Gerçek - BOTAŞ’ın, Batman Çayı üzerinden geçen boru hattında gece saatlerinde sızıntı meydana geldi. Çaya sızan petrolün temizlenmesi için çalışma başlatıldı.

Ekiplerin sızan petrolü tespit etmek için çalışmalarını sürdürürken Batman Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı.

Valilik sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, BOTAŞ'ın Batman Çayı üzerinden geçen boru hattında gece saatlerinde Mirzabey köyü ile Balpınar beldesi arasında bulunan Balpınar kum ocağı mevkisinde petrol sızıntısı meydana geldiği belirtildi.

Petrol sızıntısının Mirzabey ve Balpınar vanaları arasında olduğunun tespit edilmesi ile her iki vananın da kapatıldığı kaydedilen paylaşımda, şunlar kaydedildi:

"Boru hattı içerisinde kalan petrolün karada bir havuzda toplanarak bertaraf edilmesine yönelik BOTAŞ, Batman Belediyesi, İl Özel İdaresi, DSİ ve AFAD ekiplerince çalışma yapılmaktadır. Aynı zamanda Batman Çayı'na sızan petrolün temizlenmesine yönelik çalışma başlatılmıştır.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar