Beşiktaş Belediyesi'ne rüşvet soruşturması

Beşiktaş Belediyesi'ne rüşvet soruşturması
Beşiktaş Belediyesi'ne yönelik çıkar amaçlı suç örgütü kurma, rüşvet, irtikap suçlarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 17 şüpheliden 16'sı yakalandı. Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar aranıyor.

Artı Gerçek - 2016 yılında iki müfettişin yaptığı incelemeler sonunda Beşiktaş Belediyesi içerisinde rüşvet ağı oluşturulduğuna yönelik rapor sonucunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın da bulunduğu 17 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkardı.

Kararla birlikte Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelilerin kaldıkları tespit edilen İstanbul merkez olmak üzere Ordu, Ankara ve Çanakkale’deki çok sayıda adrese bu sabah eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Beşiktaş eski belediye başkan yardımcıları Rıfat Örnek ile Hüseyin Avni Sipahi, mevcut zabıta müdürü Selçuk Bartınlı ve halen görevde bulunan zabıta memurlarının da aralarında bulunduğu 16 şüpheli gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı bulunan eski belediye başkanı Murat Hazinedar ise aranıyor.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Soruşturma ile ilgili Beşiktaş Belediyesi'nden yazı bir açıklama geldi. Açıklamada, soruşturmanın 2014-2018 yıllarını kapsadığı, belediyenin mevcut yönetimi ile ilgisi olmadığı belirtildi.

besiktas-belediye-aciklama.jpeg

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar