Bilal Erdoğan: Herkes bir playstation’ı olsun ister ama herkesin alabileceği şeyler değil

Bilal Erdoğan: Herkes bir playstation’ı olsun ister ama herkesin alabileceği şeyler değil
'WhatsApp kullanmıyorum, herkeste olduğu için sizi ulaşılabilir kılıyor. Hala SMS kullanıyorum.'

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, katıldığı bir gençlik etkinliğinde, "Herkes bir playstation’ı olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil" ifadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan katıldığı Marmaracık Gençlik Kampı’nda tartışmalı ifadeler kullandı. Program sunucusunun gençlerin teknolojik ürünlere ulaşım konusunda yaşadıkları problemin ne zaman giderilebileceği sorusuna yanıt veren Erdoğan, "Herkes bir playstation’ı olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil. Akıllı telefonlar her eve girmiş oldu, ucuz tabletler üretildi, Milli Eğitim’in tablet kampanyası vardı. Evimize bulaşık makinesi geldiğini hatırlıyorum, büyük olaydı. Şimdi bulaşık, çamaşır makinesi değil başka şeyler…Burada püf nokta bizim ortaya teknolojik ürün koyabilmemiz" yanıtını verdi.

'WHATSAPP ULAŞILABİLİR KILIYOR'

Cep telefonunda hangi uygulamaları kullandığı sorulan Bilal Erdoğan, "Mesajlaşma uygulaması olarak Bip ve Signal var. WhatsApp kullanmıyorum, herkeste olduğu için sizi ulaşılabilir kılıyor. Hala SMS kullanıyorum" yanıtını verdi. Erdoğan, telefonunda şu uygulamların olduğunu söyledi:

"Google’ın çeviri uygulamasını kullanıyorum. Japonya’ya gittiğiniz zaman direkt resimden çeviriyor. Yemek tarifi programı var. Airbnb var, birkaç kere yurtdışına gittiğimde kullanmıştım. Dualingo var, Fransızca ve İtalyancamı unutmamak için. E-nabız uygulaması var. Müzik için Fizy kullanıyorum. İstegelsin var salgın zamanında indirmiştim."

Öne Çıkanlar