Binali Yıldırım gelince yurttaşlar alandan uzaklaştırıldı

Binali Yıldırım gelince yurttaşlar alandan uzaklaştırıldı
Bayraklı'ya gelen AKP’li Binali Yıldırım için yurttaşlar alandan uzaklaştırılarak hasarlı binaların bulunduğu alanda beklemek zorunda kaldı.

İzmir'in Bayraklı ilçesi Manavkuyu Özkanlar semtinde bulunan Doğanlar apartmanı depremde yıkıldı. Yıkılan binanın enkazında kalan yurttaşlar için arama kurtarma çalışmaları devam ederken, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldım ve beraberindeki heyet bölgeye geldi.

Yıldırım’ın binanın bulunduğu alana gelişi sırasında yoğun güvenlik önlemleri alan polis, alanda bekleyen yurttaşları uzaklaştırarak polis bariyerlerinin arkasına aldı. Yurttaşlar uzaklaştırıldıkları için çatlak olan binaların altında beklemek zorunda kaldı.

Hasarlı binaların olduğu alanda bulunulmaması yönünde yapılan uyarılara rağmen yurttaşların bu duruma maruz kalması dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER İZMİR'E GİDECEK

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yarın saat 12.00'de, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise saat 14.00'te deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere İzmir'de olacak.  (MA)

Öne Çıkanlar