Bir sahte doktor daha: Erzincan'da ambulansla hasta naklederken yakalandı

Bir sahte doktor daha: Erzincan'da ambulansla hasta naklederken yakalandı
Yayınlanma:
A+ A-
Dört aydır sahte doktorluk yaptığı ortaya çıkan Ayşe Özkiraz’ın ardından, bir sahte doktor da Erzincan'da yakalandı. ‘Çocuk doktoru’ olduğunu iddia eden Osman Ç, bir hastayı Van'dan İstanbul'a naklederken yakalanması sonrası adliyeye sevk edildi.

Artı Gerçek - Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde dört ay boyunca sahte doktorluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Bizce müstakil bir örnektir" dediği Ayşe Özkiraz’ın ardından, bir sahte doktor haberi de Erzincan'dan geldi. Kendini ''çocuk doktoru'' olarak tanıtan bir kişi, ambulansla hasta naklederken yakalandı.

AA'nın haberine göre beyin kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul'a nakledilmek istendi. Bunun üzerine hasta, İstanbul'da özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alındı ve Van'dan İstanbul'a nakledilmek üzere yola çıktı.

AMBULANS ERZİNCAN'DA DURDURULDU

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası'nda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans kontrol edildi.

KENDİNİ 'ÇOCUK DOKTORU'' OLARAK TANITTI

Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini "çocuk doktoru" olarak tanıtan Osman Ç.'den "doktor kimliği" soruldu. Üzerinde doktor kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç., şüpheli ve tedirgin tavırları üzerine ambulanstan indirildi. Yapılan kontrollerde sahte doktor olduğu anlaşılan ve doktor önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı.

TIBBİ SEKRETERLİK MEZUNU

Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.'nin İstanbul'daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı belirtildi.

'RAPOR ALIMLARINDA ARABULUCULUK' İDDİASI

Para karşılığı bazı hastalara reçete yazdığı ve sağlık kurullarında rapor alımlarına aracılık ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ambulansın içindeki hasta ise kontrollerin ardından İstanbul'a gönderildi. (AA)

Öne Çıkanlar