Bir 'yorgun mermi' yaralanması daha: Arkadaşlarıyla çay içerken 'vuruldu'

Bir 'yorgun mermi' yaralanması daha: Arkadaşlarıyla çay içerken 'vuruldu'
Türkiye'nin Esenyurt'taki tekel bayi cinayetlerinin ardından bireysel silahlanmadaki artışı konuştuğu bir dönemde, 'yorgun mermi' yaralamalarındaki artış da dikkat çekiyor. Adapazarı'nda bir kişi, arkadaşlarıyla çay içerken yorgun mermi ile vuruldu.

Artı Gerçek - Adana'da oturduğu sitenin bahçesinde oynayan altı yaşındaki Meliha'nın sırtına yorgun mermi isabet etmesinin ardından, benzer bir olayın yakın zamanda Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde de yaşandığı ortaya çıktı. Arkadaşlarıyla çay içerken geçen pazar günü sırtına yorgun mermi isabet eden 47 yaşındaki Hakan Mutlu yaralandı.

​Olay, saat 18.30 sıralarında Tepekum Mahallesi Hisar Sokak'ta meydana geldi. Mutlu, üç arkadaşıyla birlikte kafede çay içerken kim tarafından ateşlendiği belirlenemeyen tabancadan çıkan yorgun mermi isabet etti. Sırtından yaralanan Mutlu, acı içinde yere yığıldı. Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Mutlu, tedavisinin ardından taburcu edildi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

aapazari.jpg

'7-8 EL SİLAH SESİ DUYDUM'

Kendisine isabet eden mermiden önce 7-8 el silah sesi duyduğunu belirten Hakan Mutlu, “İlk başta bir şeyin beni ısırdığını sandım. Silah atışları poligonlarda yapılmalı. Bu tür olayların ülkemizde yaşanmaması gerekir. Ben bu kadar ucuz kurtulabilirdim, ama başkaları için sonuçlar daha vahim olabilirdi. Lütfen, silahlarla havaya ateş etmeyin. Bu basit bir mesele değil. Videoda gözüktüğü gibi hafif eğik duruyordum dik dursaydım zaten şu an daha büyük sorunlarla uğraşıyordum. Belki de hayatta olmayacaktım. Şu an konuşabiliyorum belki ama vücudumda ki ağrıları anlatamam. 2 gündür geçmeyen bir ateş ve kemik ağrıları var. Lütfen, havaya atış yapmasınlar. Poligonlara gitsinler, kontrollü ve güvenli yerlerde yapılmasına dikkat edelim" dedi.

ANNESİ: ARTIK YETER

Mutlu’nun annesi Yıldız Mutlu (65) ise "Bu olayların bir an önce son bulmasını istiyorum. Artık yeter, silah seslerinden dolayı balkona bile çıkamaz hale geldik. Canımızı, sevdiklerimizi kimlere emanet edeceğiz. Kör kurşun nedeniyle oğlum az kalsın hayatını kaybediyordu. Bu olaylara bir son verilsin artık. Hala şoktayım ve kendimi toparlayamıyorum. Biricik oğluma bir şey olsaydı ne yapardım” diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar