AKP logolu tişörtle intihar girişiminde bulunan genci Davutoğlu ikna etti

AKP logolu tişörtle intihar girişiminde bulunan genci Davutoğlu ikna etti
DHA, ilk haberinde Davutoğlu'nun intihar girişimine müdahale etmesine yer vermezken bir süre sonra intihar girişimine Davutoğlu'nun müdahale ettiğini belirtti.

Can BURSALI


ARTI GERÇEK - 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından ismi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen Boğaziçi Köprüsü'nde intihar girişimi yaşandı. Duran Yıldırım adlı işitme engelli genç, işsizlik nedeniyle intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık iki saat boyunca süren intihar girişimi sırasında köprüden geçmekte olan eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu konvoyunu durdurarak Duran Yıldırım'ı ikna etmeye çabaladı. Üzerinde AKP logolu tişört ve Türk bayrağı bulunan Yıldırım, Davutoğlu'nun ve koruma ekibinin çabalarının ardından ikna olarak korkuluklardan indi.

Fotoğraflar: Artı Gerçek

Duran Yıldırım'ın işsizlik nedeniyle bunaldığı ve annesinin mezarının olduğu Tokat'ın Zile ilçesinde iş bulmak istediği öğrenildi. Öte yandan Demirören Haber Ajansı da intihar girişimini haberleştirdi.DHA'nın ilk haberinde Ahmet Davutoğlu'nun intihar girişimine müdahale etmesine yer verilmedi. DHA, bir süre sonra abonelerine geçtiği haberi güncelleyerek, Ahmet Davutoğlu'nun intihar girişimine müdahale ettiğini belirtti. 


DAVUTOĞLU İLK DEĞİL

Boğaziçi Köprüsü'nde yaşanan intihar girişimlerine siyasilerin müdahalesi ilk değil. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 25 Aralık 2015'te Boğaziçi Köprüsü'nden geçerken intihara teşebbüs eden Vezir Çatraş adlı yurttaşı intihardan vazgeçirmişti. Vezir Çatraş'ın ismi, 2017 yılında yeniden gündeme gelmişti. Çatraş bir kişiyi öldürüp evini de yakmıştı.


 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar