İrem Derici'nin Elazığ'daki konseri iptal edildi: Bende renk, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmaz

İrem Derici'nin Elazığ'daki konseri iptal edildi: Bende renk, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmaz
Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Eylül 2022 13:01
A+ A-
Elazığ sahne alacak şarkıcı İrem Derici’nin konseri iptal edildi. Derici, 'Ben partiler üstüyüm, ben siyasetler üstüyüm! Ben sanatçıyım' dedi.

Konser ve festival yasakları hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) İl Başkanı Yasin Kavaklı'nın hedef aldığı İrem Derici'nın elacığ'da vermeyi planladığı konserin iptal edildiği öğrenildi. 

HÜDA-PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı, festivale katılan sanatçıların Elazığ halkının manevi değerlerine uygun olmadığını belirterek, "Kurum ve kuruluşlarımız şehrin bu azizliğine zarar verecek etkinliklere prim vermemeli, aziz şehri eşcinsellik denen sapıklıktan muhafaza etmelidir. Köfteciler sokağı esnafımız başta olmak üzere aziz şehrin insanları, bu lezzetlerimizin sapkın organizeler ile lekelenmesine müsaade etmemeli, tepkisini göstermelidir" ifadelerini kullanmıştı.

'BEN PATİLER ÜSTÜYÜM, BEN SİYASETLER ÜSTÜYÜM! BEN SANATÇIYIM!'

Derici iptal kararına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Derici paylaşımında, "Sevenlerimle arama giremezsiniz. En kısa zamanda bir şekilde sizinle buluşup şarkılarımı bağıra çağıra söyleyeceğim. Bunu da buraya not edin!" ifadelerine yer verdi.

Dericinin paylaşımı şöyle:

"Tarih 30 Aralık 2021, Elazığ konserimiz. Görüyorsunuz izdihamı, sevgi selini! Elazığ halkı beni istememezlik yapmamıştır, buna eminim. Bizim her zaman özel bir bağımız oldu.  

Ben partiler üstüyüm, ben siyasetler üstüyüm! Ben sanatçıyım! Şarkılarım milyonlara hitap eder. Sevenlerimle arama giremezsiniz. En kısa zamanda bir şekilde sizinle buluşup şarkılarımı bağıra çağıra söyleyeceğim. Bunu da buraya not edin!

Bende renk, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmaz! Ben sadece severim, hem de çok severim!

Seni çok seviyorum Elazığ!"

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre; İrem Derici’nin konserinin iptal edilmesine yönelik baskılar sonrasında festivali organize eden Elazığ Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, festivalde İrem Derici konserinin iptal edileceğini açıkladı. Tarhan, yarın yapılacak basın açıklamasıyla kararın kamuoyuna duyurulacağını kaydetti.

‘MEMLEKETİMİZİN BAŞKA SORUNU KALMAMIŞ GİBİ TEK PROBLEM İREM DERİCİ'YMİŞ’

İrem Derici'nin 2021 yılında alışveriş merkezi açılışı için de Elazığ'a geldiğini ve hiçbir kimseden tepki oluşmadığını hatırlatan Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, şöyle konuştu:

"Bu yıl 4'üncüsünü düzenleyeceğimiz Salçalı Köfte Festivali’nde sanatçı İrem Derici'yle ilgili son zamanlarda bazı STK ve siyasi partilerin karşıt açıklamaları ve baskılarından dolayı bu konseri iptal etme kararı alacağız.

İrem Derici, 2021 Elazığ'a AVM açılışına katıldı, kimseden bir tepki yoktu ancak bu seneki festivalimizde İrem Derici'nin sahne alacağını duyurmamız sonrasında bir algı oluşturarak bu konserin iptal edilmesi için baskı oluşturmaya başladılar.

Memleketimizin başka sorunu kalmamış gibi bir tek problem İrem Derici'ymiş demek ki. Biz de mecburen bu konseri iptal etme yoluna gideceğiz."

‘SAPKINLIĞI BENİMSEYEN BİRİNİN TERCİH EDİLİP DAVET EDİLMESİ, KÜLTÜRÜMÜZE VE İNANCIMIZA AYKIRILIK TEŞKİL ETMEKTEDİR’

Hür Dava Partisi(HÜDA-PAR) Elazığ İl Başkanlığı, dördüncü geleneksel Salçalı Köfte Festivali’nde sahne alacak olan İrem Derici ve Sakiler grubunu hedef almıştı.

Festivalle ilgili yazılı açıklama yapan HÜDA-PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı, festivale katılan sanatçıların Elazığ halkının manevi değerlerine uygun olmadığını belirterek şu ifadeleri kullanmıştı:

"Salçalı köfte festivaline sapkınlığı benimseyen ve destekleyen birinin tercih edilip davet edilmesi, Elazığ halkının manevi değerleriyle uyuşmamakta, kültürümüze ve inancımıza aykırılık teşkil etmektedir.

Şehrin değerlerine aykırı olan bu tercih, köfteciler sokağı esnafına da saygısızlıktır. Elazığ halkı, inancına ve kültürel değerlerine bağlı bir halktır. Bu yönüyle Aziz bir millet olduğu herkes tarafından bilinmekte, şehrin adı El-Aziz olarak da isimlendirilmektedir.

Kurum ve kuruluşlarımız şehrin bu azizliğine zarar verecek etkinliklere prim vermemeli, aziz şehri eşcinsellik denen sapıklıktan muhafaza etmelidir. Köfteciler sokağı esnafımız başta olmak üzere aziz şehrin insanları, bu lezzetlerimizin sapkın organizeler ile lekelenmesine müsaade etmemeli, tepkisini göstermelidir.

Festivallerin, kültürümüze uygun sanatçılar ve organizeler ile yapılması sağlanmalıdır. Bu festivali organize eden yetkililer ve sponsorlar, eşcinselliği destekleyen sapıklar ile aynı duruş içerisinde olmadıklarının gayreti içerisine girmeli ve bu yanlış tercihten vazgeçmelidir."

Öne Çıkanlar