Buğra Kavuncu'ya saldıran Sinan Oral tutuklandı

Buğra Kavuncu'ya saldıran Sinan Oral tutuklandı
Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Ağustos 2021 23:54
A+ A-
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, katıldığı televizyon programında kendisine saldıranların 3 kişi olduğunu söyledi.

İstanbul Valiliği, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya saldıran şüpheli S.O'nun Silivri'de evinde gözaltına alındığını duyurdu. 

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, dün Halk TV'de katıldığı bir programın çıkışında Bakırköy'de yumruklu saldırıya uğradı. Saldırıya siyasetçilerden ve kamuoyundan çok sert tepkiler yükseldi. Saldırıya ilişkin bugün yeni bir gelişmeler yaşandı.

Kavuncu'ya saldıran şüpheli, Silivri'de yakalandı. İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada "Saldırganın 1990 doğumlu (S.O.) adlı şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş ve bugün saat: 05.30’da Silivri ilçemizdeki adresinde yakalanarak gözaltına alınmıştır" dedi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bakırköy İlçemizde 20.08.2021 Cuma günü (dün) saat 14.00 sıralarında İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu’ya yönelik saldırı ve darp olayı meydana gelmişti.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmalarda; bir televizyon programına katılan Sayın Kavuncu’nun binadan caddeye çıktığı sırada faili meçhul bir şahsın yumruklu saldırısına uğradığı ve failin olay yerinden yaya olarak firar ettiği anlaşılmıştır.

Yapılan çalışmalar neticesinde saldırganın 1990 doğumlu (S.O.) adlı şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş ve bugün saat: 05.30’da Silivri ilçemizdeki adresinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Konuyla ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir.

Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve Sayın İsmail Buğra Kavuncu’ya geçmiş olsun diyoruz."

KAVUNCU: SALDIRGANLAR 1 DEĞİL, 3 KİŞİYDİ

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu saldırganların tutuklandığını söyledi.

Halk TV’de Özlem Gürses’in sorularını yanıtlayan Buğra Kavuncu, saldırganların 1 değil, 3 kişi olduğunu belirterek, "Bize gelen bilgilere göre saldırganların 3’ü de tutuklandı" dedi.

''FETÖ'CÜ OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK VURDUM'

Tutuklanan saldırgan Sinan Oral'ın ifadesi de ortaya çıktı. 

Sinan Oral, savcılıkta verdiği ifadede, bir araç satın almak üzere Bakırköy'e gittiğini, buluşacağı kişi telefonu açmayınca Cuma namazı vakti geçene kadar yeğenleri ve çocuklarına alışveriş yapmak amacıyla gezmeye başladığını söyledi. Meydanda dolaşırken Kavuncuyu gördüğünü anlatan Oral, şunları söyledi: 

'Kendisini tanımamakla birlikte Ümit Özdağ'ın, 'FETÖ'cü olduğu iddialarından dolayı Kavuncu'ya karşı antipatik bir yaklaşım içerisindeydim. Vatanına ve milletine bağlı bir insan olduğumdan Kavuncu'nun 'FETÖ'cü olduğunu düşünerek kendisine doğru yaklaştım, bir anlık reflekslelimi kaldırarak vurdum. Olayın şoku içerisinde uzaklaştım. Anlık bir şekilde mağduru görmem üzerine olayı gerçekleştirdim."

'MİLLİYETÇİ BİRİYİM, KENDİSİNİ PAYLAŞIMLARINDAN DOLAYI SEVMİYORDUM'

 Oral, basit yaralama suçundan Bakırköy 1. Sulh Ceza Mahkemesine sevke dildi. Oral, Mahkeme'de verdiği ifadede ise şöyle konuştu:

''Kendisinin sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla 'FETÖ'cü olduğunu düşünerekten, görünce bakıştık. Kendisi bana imalı bakması nedeniyle, kolumu savurdum. Ben milliyetçi biriyim, kendisini paylaşımlarından dolayı sevmiyordum. Kolumu savurduktan sonra taksiye binip kaçtım. Beni kimse yönlendirmedi. Kurgulanmış bir plan değildir. Anlık gelişmiştir.'' (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar