Buldan: Hesap sorma zamanı değil, yaraları sarma zamanı

Yayınlanma:
A+ A-
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, merkez üssü Maraş ve 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin konuştu. Diyarbakır halkını dayanışmaya çağırdı.

Artı Gerçek - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Maraş merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler hakkında açıklamada bulundu.

Depremde yıkılan bina, yaralı ve ölü sayılarını öğrenilemediğini belirten Buldan, iktidara bu ihmalkarlığın hesabının elbet sorulacağını dile getirdi. Buldan, "zaman hesap sorma zamanı değil, yaralarımızı sarma zamanı" dedi.

Depremin ardından bu gece barınma sorununu ciddiyetine dikkat çeken Buldan, Diyarbakır halkına, dışarıda kalan vatandaşların barınma ve beslenme sorununa ilişkin yardım çağrısında bulundu.

HDP'nin tüm birimlerinin programlarını iptal ettiğini belirten Buldan, "Bu acılar dinene, insanlar yakınlarına kavuşana, yaralılar şifalarına kavuşana kadar HDP seferberlik ilan etti. dayanışma büyüyerek devam edecek. Bu insanlık görevidir" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar