Burdur'da diyaliz sonrası fenalaşan hastalardan biri öldü

Burdur'da diyaliz sonrası fenalaşan hastalardan biri öldü
Burdur Devlet Hastanesi'nde diyalize girdikten sonra fenalaşan 33 hastadan durumu ağır olan Mustafa Demir kurtarılamadı.

Artı Gerçek - Burdur Devlet Hastanesi'nde 25 Mayıs saat 08.00- 12.00 ile 12.00- 16.00 seansında diyalize giren hastalardan bazıları baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe şeklindeki şikayetlerle hastaneye geldi. Hastalardan bazılarının durumunun ağırlaşması üzerine yetkililer, gün içinde diyalize giren hastaların tamamına telefonla ulaşıp, hastaneye gelmesini istedi. Bazıları da ambulansla hastaneye getirildi

İlk etapta sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta, ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Yetkililer, farklı illerden ambulans talep etti. Sağlık Bakanlığı'nın talimatı ile gün içerisinde diyaliz tedavisi gören 33 hastanın tamamı hastanelere gönderildi. 23'ü Antalya'da, 6'sı Afyonkarahisar'da, 3'ü Isparta'da ve 1'i de Denizli'de tedaviye alındı. Bu hastalardan 14'ü entübe edildi. Entübe edilen hastalardan 11'i normal solunuma başladığı için cihazdan ayrılırken, 3 hastanın entübe vaziyette tedavisine devam edildi.

Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi süren Mustafa Demir, bugün öğleden sonra vefat etti. Mustafa Demir’in cenazesinin Burdur’un Karamanlı ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. Diğer yandan iki hastanın entübe şekilde tedavisinin sürüyor.

ADLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Burdur Valiliği'nin önlem olarak kapattığı hastanenin diyaliz merkezinde yaşananlarla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğü kaydedilirken, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. (DHA)

Öne Çıkanlar