Bursa'da yeğenini çöp eve kilitleyen Pınar A.'nın davası ertelendi

Bursa'da yeğenini çöp eve kilitleyen Pınar A.'nın davası ertelendi
Yayınlanma:
A+ A-
Bursa'da çöp evde bulunan 9 yaşındaki C.M.A.'nın teyzesi Pınar A. hakkında 27 yıl hapis istemiyle açılan davanın duruşması 22 Şubat'a ertelendi. Bir sonraki duruşmada C.M.A, pedagog eşliğinde dinlenecek.

Ezgi BULUT


Bursa'da çöp evde bulunan 9 yaşındaki C.M.A.'ya bakan teyzesi Pınar A. hakkında "kişiyi hürriyetten yoksun kılma", "ihmalli davranışla kasten öldürmeye teşebbüs" ve "çocuğa karşı eziyet" suçlamasıyla Bursa 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davaya bugün devam edildi. Duruşma gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı olarak yapıldı. Mahkeme heyeti, Kamuran Pınar A.'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşma eksiklikler nedeniyle ve çocuğun beyanının bulunduğu ilde Adliye Görüşme Odası’nda pedagog eşliğinde dinlenmesi için ertelendi 22 Şubat’a ertelendi.

Artı Gerçek’e konuşan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği avukatı Av. Mine Rana Kahramanoğlu, “Bursa 10 Ağır Ceza da görülmekte olan çöp evde bulunan ağır ihmale uğrayan ve eziyet gören çocuğumuzun kapalı olarak yapılan duruşmasının takipçisi olarak bu celsede duruşma salonu önünde idik. Duruşma eksiklikler nedeniyle ve çocuğumuzun beyanının bulunduğu ilde Adliye Görüşme Odası’nda pedagog eşliğinde dinlenmesi için ertelendi ve 22.02.2024 tarihine kaldı. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.”

NE OLMUŞTU?

Bursa'da dairesini Kamuran Pınar A.'ya (45) kiraya veren Aydın S., kirasını ödemeyen Kamuran Pınar A.'ya dava açtı. Mahkeme, evin tahliye edilmesine karar verdi. İcra ekibi, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırdı. Çöplerle dolu evin temizliğini yapan Nilüfer Belediyesi temizlik görevlileri, kapısı kilitli bir odada çöplerin arasında 9 yaşındaki C.M.A.'yı baygın halde buldu.
Çocuk hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yapılan araştırmada çocuğun annesinin, Kamuran Pınar A.'nın ablası Yasemin A. olduğu belirlendi. Savcılık, C.M.A.'nın tedavisinin ardından Antalya'da yaşayan anneye teslim edilmesine karar verdi. C.M.A. ile Pınar A'nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri tarafından koruma altına alındı.

Öne Çıkanlar