Konya'da çöp evde bulunan bebek tedavi altına alındı

Yayınlanma:
A+ A-
Konya'da bir evden sürekli ağlama sesi duyan vatandaşlar, balkondan girdikleri çöp evin içerisinde 1 yaşında bir bebek buldu. Bebek tedavi altına alındı.

Artı Gerçek - Konya'nın Merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi'ndeki bir evden dün sürekli ağlama sesi duyan vatandaşlar, balkondan komşularının evine girdi. Vatandaşlar, çöp dolu evin içerisinde 1 yaşlarında kız bebek buldu.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri gönderildi. Bebek, hastaneye kaldırıldı.

Polis ekipleri, bebeğin annesi olduğu belirlenen F.G.'yi gözaltına aldı.

Savcının dosyayı ikmalen istediği öğrenildi.

BEBEĞİN DURUMU İYİ

Konya Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınan bebeğin durumunun iyi olduğu, tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edileceği belirtildi.

Apartman sakinlerinden A.N. bebeği annesiyle beraber hiç görmedikleri için şüphelendiğini belirterek, "Getir sevelim' diyoruz. Sürekli 'bakıcıda, gidip alacağım, getireceğim.' diyordu. Ben 5 ay önce komşularımızı uyardım. 'Bu çocuk kesinlikle bakıcıda değil, gelin şikayet edelim' dedim. Komşularım, 'Yok anneden ayıramayız, olmaz, yapamayız.' dediler. Konu bu şekilde kapandı" dedi.

Komşular arasında dün akşam bu konunun tekrar açıldığını anlatan A.N., daha sonra apartmanda bebek ağlama sesi duyduklarını ifade etti.

Bebeğin annesi F.G.'yi telefonla aradıklarını açmayınca ev sahibiyle görüştüklerini anlatan A.N., "Sağ olsun ev sahibi de yardımcı oldu. Yan komşunun evinin balkonundan atladım. Atladıktan sonra baktığımda çöplüğü görünce şok oldum" dedi.

'HEMEN YETKİLİLERİ ARADIK'

Açık balkon kapısından içeri girdiğini anlatan A.N. "Kokudan boğulacaktım. Elimdeki peçeteden yardım aldım. Evin içinde biraz daha ilerledim, karanlık bir oda vardı. Odanın kapısını itekleyince bir inleme sesi duydum. 'Çocuk burada' diye kendimi dışarı attım. Çocuğun orada olduğunu duyunca hepimiz şok olduk. Ondan sonra bebeğe hemen su vermeye çalıştım. O kadar susamış ki bir biberon su bitirdi. Daha sonra ev sahibimiz hemen yetkilileri aradı" diye konuştu.

Anne F.G'nin emniyetteki ifadesinde, kızı A.M.N.'nin babası T.N.'nin yurt dışında olduğunu, kızına kendisinin baktığını söylediği öğrenildi.

'DARALDIM GEZMEYE ÇIKTIM'

Son iki haftadır bazı sıkıntıları olduğunu, evi bu yüzden toplamadığını anlatan F.G., şöyle ifade verdi:

"Saat 22.00 sıralarında kızımın karnını doyurdum. Ateşi olduğu için altını bezlemeden halının üzerine bırakarak, biraz daraldığım için gezmeye çıktım. 23.00 sıralarında evime doğru yürürken polis aradı ve acil eve gelmemi söyledi. Ben eve geldiğimde polisler apartmanın önündeydi."

SERBEST BIRAKILDI

İfadesinin ardından serbest bırakılan F.G. hakkında "aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali" suçundan soruşturma başlatıldı. (AA)

Öne Çıkanlar