Çadırdaki depremzedeler: Enkaz altındakileri düşünüyoruz

Çadırdaki depremzedeler: Enkaz altındakileri düşünüyoruz
Demprezedeler: Türkiye böyle şeylerde birleşmesini biliyor. Böyle kötü şeyler, belki bize çok güzel şeyler üretiyor. Keşke böyle kötü şeyler olmadan güzel şeyler olsa…

İzmir’i sarsan 6,9 şiddetindeki depremden etkilenen ve çadırlara yerleşen depremzedeler, AFAD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı bölgelerde kurulan çadırlarda ikinci gecelerini geçirdi. Yiyecek içecek ikramı yapılan depremzedelerden bazıları ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Enkazların bulunduğu bölgeye yakın konumda kurulan çadırda, eşi ve iki çocuğuyla kalan genç bir yurttaş, "Enkazın altındakileri düşünüyorum" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

‘YIKILAN APARTMANDA BİRÇOK TANIDIĞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ’

Enkazların bulunduğu bölgeye yakın konumda kurulan çadırda, eşi ve iki çocuğuyla kalan 34 yaşındaki Mehmet Aktaş da depreme, yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın yanındaki iş yerinde yakalandığını söyledi. Depremin etkisinin büyük olduğunu ifade eden Aktaş, "Yıkılan apartmanlarda yaşayan tanıdığımız insanlar vardı. Bazıları kurtuldu ama birçoğu da maalesef hayatını kaybetti" dedi.

‘ENKAZ ALTINDAKİLERİ DÜŞÜNÜYORUM’

"Elimizden bir şey gelmiyor" diyen Aktaş, devamında şunları söyledi:

"Evimizde bir sıkıntı yok ama yanındaki yüksek katlı binada yıkılma tehlikesi var. Onun için boşalttık. Bizde bir sorun yok, enkazın altındakileri düşünüyorum."

‘BÖYLE ŞEYLERDE BİRLEŞİYORUZ, KEŞKE BÖYLE ŞEYLER OLMADAN GÜZEL ŞEYLER OLSA…’

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda kurulan çadırlarda kalanlar vatandaşlardan İrfan Adanır ise, depremde evinde çatlaklar oluştuğunu, eve girmeye korktuklarını anlattı. Ailesiyle bir süre daha çadırda kalacaklarını belirten Adanır, "65 yaşındayım, hayatımda ilk kez böyle bir depreme şahit oldum. Nasıl çıktığımı hatırlamıyorum. Çok korktuk. Anlatmak çok zor" dedi.

Türkiye'nin bu depremle tek yürek olduğuna tanıklık ettiğini belirten Adanır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hakikaten Türkiye böyle şeylerde birleşmesini biliyor. Böyle kötü şeyler, belki bize çok güzel şeyler üretiyor. Keşke böyle kötü şeyler olmadan güzel şeyler olsa. Burada hiçbir sorunumuz yok. Yiyemeyeceğimiz kadar bol yiyecek var. Her yerden yardıma gelenler var." (TRT Haber)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar