Camiye giren yılan cemaati korkuttu

Camiye giren yılan cemaati korkuttu
Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde, camiye giren zehirli boz yılanı, cemaate ve öğrencilere korku dolu anlar yaşattı.

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesine bağlı Göçmenler Mahallesi'ndeki Göçmenler Camii'ne zehirli boz yılan girmesi nedeniyle, cemaat korku dolu anlar yaşadı. Bir öğrenci tarafından fark edilen yılan, üç gün süren uğraş sonucu, yakalanarak doğaya bırakıldı. Yılanın camiye girişi, cami içerisinde gezintisi de güvenlik kameraları sayesinde an be an kaydedildi.

Kuran Kursu öğrencisi Kadir Çağrı Kırıcı, akşam namazı öncesinde caminin pencerelerini açmak için içeri girdiğinde halıların üzerinde gezinen yılanı görerek, hızla dışarı kaçtı. Kırıcı, durumu cami imamı Ahmet Atalay'a bildirdi. Caminin güvenlik kamerası kayıtlarında yapılan incelemede, içeride gezinen yılan saniye saniye görüntülendi. 3 gün boyunca aranan yılan yakalanarak doğaya bırakıldı.

İmam Atalay, yılanın camiye akşam saatlerinde dış kapı altından girdiğini belirterek, Akşam namazı için camiye giren öğrencimiz yılanı fark etmiş. Bunun üzerine bizler de müdahale ettik. En sonunda duvar kenarındaki tahtaların arasına saklanmış halde bularak yakaladık. Bunun için üç gün nöbet tuttuk geceli gündüzlü. Sonundan da Allah'a hamd olsun saklandığı yerden alarak rahat bir şekilde namazımızı kıldık dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar