Can Atalay'dan yarın görülecek Çorlu Tren Katliamı davası için çağrı: Vicdan meselesidir

Can Atalay'dan yarın görülecek Çorlu Tren Katliamı davası için çağrı: Vicdan meselesidir
Gezi Davasında müebbet hapis cezasına mahkum edilen Atalay, Çorlu'da 25 kişinin öldüğü Çorlu Tren Katliamı'nın karar duruşması öncesi sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu: "Unutmayalım ki bu sadece bir dava değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir."

Artı Gerçek - Gezi Davası'nda tutukluyken Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilen ve Anayasa Mahkemesi kararlarına rağmen tahliye edilmeyerek milletvekilliği düşürülen avukat Can Atalay, yarın karar duruşması görülecek Çorlu Tren Katliamı davası için çağrıda bulundu. Atalay, "Bu dava, sadece hukuki bir süreç değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir" dedi.

Çorlu'da 25 kişinin öldüğü, 300’den fazla kişinin yaralandığı tren faciasına ilişkin davanın karar duruşması yarın yapılacak

Gezi tutuklusu Can Atalay, Çorlu Tren Katliamı'nın karar duruşması öncesi sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu.

Atalay, "Bu dava, sadece hukuki bir süreç değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir" dedi.

'SADECE BİR DAVA DEĞİL...'

Atalay'ın paylaşımı şöyle:

"Yarın, 25 Nisan 2024'te saat 09:30'da, Çorlu Halk Eğitim Merkezi'nde Çorlu Tren Katliamı davasının karar duruşması görülecek.

Bu dava, sadece hukuki bir süreç değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir.

2018 yılında gerçekleşen bu katliamda hayatını kaybedenlerin ailelerinin acılarını duymak ve adalet taleplerine destek vermek hepimizin yurttaşlık görevi olmalıdır.

Ancak bir arada olursak sosyal cinayetlerin gerçek sorumlularının yargılanması ve benzer felaketlerin bir daha yaşanmaması mümkün.

Unutmayalım ki bu sadece bir dava değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir."

DAVA YARIN GÖRÜLECEK

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018’de meydana gelen ve 7’si çocuk 25 kişinin hayatını kaybettiği, 300’den fazla kişinin yaralandığı tren faciasına ilişkin davanın karar duruşması yarın yapılacak. Duruşma yarın saat 09.30'da başlayacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar