Çantasına koyup götürürken görüntülenmişti: Evinde sekiz ölü kedi bulundu

Yayınlanma:
A+ A-
Fatih'te kedileri çantasına koyup giderken görüntülenen F. M. Ö. ifadesinde kedilere mama aldığını söyledi. F.M.Ö.'nün oğlu evlerinin üst katında sekiz ölü kedi buldu.

Artı Gerçek - İstanbul'un Fatih ilçesindeki Fatih Camii çevresinde son günlerde meydana gelen kedi ölümlerinin ardından yavru bir kediyi çantaya koyarken görüntüleri sosyal medyaya yayınlanan F.M.Ö.'nün evinde sekiz ölü kedi bulundu.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından dün Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği'ne yapılan ihbar üzerine polis harekete geçti. İhbarda bir kediyi çantasına koyup götürdüğü öne sürülen F.M.Ö. gözaltına alındı.

'MAMA ALIP BESLİYORUM'

Emniyette dün ifade veren şüpheli F.M.Ö. kedileri öldürdüğü iddialarının asılsız olduğunu belirterek "Ben orada bulunan kedileri beslemek için her gün yüzlerce liralık mama alıyorum. Görüntülerin çekildiği gün de yine onları besliyordum. Bu sırada yavru bir kedinin gözünden yaralandığını fark ettim. Onu alıp dükkanıma götürdüm. Yarasına merhem sürdüm. Kedi 2 gün benim dükkanımda kaldı. Daha sonra onu götürüp camii görevlisine teslim ettim" dedi.

ÖLÜ KEDİLERİ OĞLU BULDU

F.M.Ö.'nün emniyetteki işlemleri sürerken, oğlu evinin üst katında 8 ölü kedi buldu. Oğlunun ihbarıyla kediler evden alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan F.M.Ö. adliyeye sevk edildi.

F.M.Ö.'nün oğlu ise ifadesinde, "Babamın psikolojik sorunları vardı. Annemle son günlerde ayrı yaşıyorlardı. Yapmaz diyemem" dediği öğrenildi. (DHA)

Öne Çıkanlar