CHP Çerkeş İlçe Başkanlığı'na saldırı: Gözaltındaki şüpheli itiraf etti

CHP Çerkeş İlçe Başkanlığı'na saldırı: Gözaltındaki şüpheli itiraf etti
Yayınlanma:
A+ A-
Çankırı'da CHP Çerkeş İlçe Başkanlığı binasına yanıcı madde atıldı. Valil, gözaltına alınan saldırganın suçunu kabul ettiğini açıkladı, "Daha önce kaydı olan, biraz farklı problemleri olan bir kişi" dedi.

Artı Gerçek - Ankara'da Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde bir binanın birinci katında bulunan CHP Çerkeş İlçe Başkanlığına yanıcı madde atıldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, vatandaşlar kendi imkanlarıyla yangını söndürdü.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Çerkeş ilçemizde bir siyasi partinin ilçe başkanlığı binasına yanıcı madde atılmak suretiyle gerçekleştirilen saldırının farklı suçlardan sabıka kayıtları olan şüphelisi yakalanmış olup, adli süreç çok yönlü devam etmektedir. Gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir" ifadesini kullandı.

VALİ: SUÇUNU KABUL ETTİ

Vali Ayaz daha sonra, saldırganınCHP İlçe Başkanlığı'nı hedef aldığı yönünde ifade verdiğini açıkladı. Vali Ayaz, şöyle konuştu:

"Kendisi zaten suçunu kabul etti. Daha önce kaydı olan, biraz farklı problemleri olan bir kişi. Soruşturma gizli olduğu için şu an çok detaylara girmek istemiyorum; ama soruşturma çok yönlü olarak adli makamlarımız tarafından yürütülüyor. Sabah bir haber gördüm, o çok üzücü. Malum aynı binanın üst katlarında kalan üniversite öğrencilerimiz var. Konunun üniversite öğrencilerimizle kesinlikle bir ilgisi yok. Saldırganın yapılan bütün incelemesi, kendi ifadesi, bunun böyle bir ilintisinin olmadığını bize gösteriyor. Detaylı açıklama ilerde adli makamlarca veya tarafımızca tekrar yapılacaktır." (DHA)

Öne Çıkanlar