CHP'li Adıgüzel'den Erdoğan'a 'internet' tepkisi: AKP'nin başarısı değil

CHP'li Adıgüzel'den Erdoğan'a 'internet' tepkisi: AKP'nin başarısı değil
Yayınlanma:
A+ A-
CHP'li Onursal Adıgüzel, Erdoğan'ın Malatya'daki internet kullanıcılarına yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, AKP Genel Başkanı  ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Malatya'da 2002 yılında internet kullanıcısı yok seviyesindeyken bugün 653 bin hızlı internet abonesi bulunuyor" sözlerine tepki gösterdi.

"639 bin 973 internet abonesi olması AKP'nin bir başarısı değil, dünyadaki teknolojik ilerlemenin kaçınılmaz sonucudur" diyen Adıgüzel'in açıklamaları şöyle:

"Cumhurbaşkanı, Malatya'da 2002 yılında internet kullanıcısı yok seviyesindeyken bugün 653 bin hızlı internet kullanıcısı var diye övünüyor. Ya kendisinin detaylardan haberi yok ya da bilinçli olarak o detaylara değinmiyor. Biraz o detaylardan bahsetmek istiyorum.

Malatya'da 639 bin 973 internet abonesi bulunmakta. 639 bin 973 abonenin 99 bin 777’i sabit internet, 540 bin 196’sı ise mobil internet kullanıcısı. Dolayısıyla 639 bin 973 internet abonesi olması AKP'nin bir başarısı değil, dünyadaki teknolojik ilerlemenin kaçınılmaz sonucudur.

Peki 2019 yılı itibarıyla Malatya'daki toplam fiber internet altyapı uzunluğu kaç km? Yalnızca 4 bin 449 km. Pandemi sürecinde sabit genişbantın önemi bir kez daha ortaya çıkmışken, 800 bin nüfuslu Malatya’da 33 bini bile bulmayan fiber internet abonesi olması başarısızlıktır.

Hızlı internet konusuna gelince Türkiye uluslararası sıralamalarda sabit genişbant internet hızında Avrupa'nın en kötü ülkesi konumunda. 175 ülke arasında 101. sırada, Afrika ülkesi Gana'nın bile gerisinde."

Öne Çıkanlar