CHP'den 'Hizbullahçıyız, kafalarını keseceğiz' diyen Kasımoğlu için suç duyurusu

CHP'den 'Hizbullahçıyız, kafalarını keseceğiz' diyen Kasımoğlu için suç duyurusu
Yayınlanma:
A+ A-
Batman'da Erdoğan'a oy vereceğini söylediği sokak röportajında "Hizbullahçıyız. Kafalarını keseceğiz" sözlerini sarf eden İsmail Cevher Kasımoğlu hakkında CHP'li yöbeticiler suç duyurusunda bulundu. CHP İstanbul İl Sekreteri kamu davası açılmasını istedi.

Artı Gerçek - CHP İstanbul örgütü yöneticileri, Batman’da yapılan sokak röportajında muhalefete yönelik “kafalarını keseceğiz” cümlesini kuran İsmail Cevher Kasımoğlu hakkında bugün suç duyurusunda bulundu. CHP İstanbul İl Sekreteri Gülsüm Hale Özcömert Coşkun, söz konusu kişinin yaptığının “terör propagandası” olduğunu söyledi.

CHP İstanbul İl Sekreteri Gülsüm Hale Özcömert Coşkun ve İl Disiplin Kurulu üyeleri ve ağırlıklı olarak kadınların yer aldığı CHP'li il ve ilçe yöneticileri, bugün İstanbul Adliyesi’ne gelerek söz konusu röportajla ilgili Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. CHP'li 25 kişinin imzasıyla verilen dilekçede, söz konusu kişinin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçlarını işlediği belirtilerek, kamu davası açılması yönünde talepte bulunuldu.

'YAPTIĞI BİR SUÇTUR'

Suç duyurusunun ardından adliyenin önünde açıklama yapan Coşkun, “Özellikle kadınlar olarak yaptığı açıklamayla ilgili bir suç duyurusunda bulunmak için geldik. Yaptığı açıklama bir suçtur, terör propagandasıdır. Bu nedenlerden dolayı duyurumuzu hep birlikte yaptık" dedi. (ANKA)

Öne Çıkanlar