CHP'den sandığa sahip çıkma çağrısı: AKP'liler okullara baskın yapıyor

CHP'den sandığa sahip çıkma çağrısı: AKP'liler okullara baskın yapıyor
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Çankaya İlçe Başkanlığı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıkların korunması için çağrıda bulundu: AKP'liler milletvekilleri ile birlikte 30'ar 40'ar kişilik gruplarla okullara baskın yapıyor.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda ülke çapında birçok okuldan kavga ve şiddet haberi gelirken, CHP Çankaya İlçe Başkanlığı sandıkların korunması için çağrı yaptı. Paylaşılan mesajda, "AKP'lilerin milletvekilleri ile birlikte 30'ar 40'ar kişilik gruplarla okullara baskın yaptığı" belirtildi.

Mesajda, "AKP'liler Milletvekilleri ile birlikte 30'ar 40'ar kişilik gruplarla okullara baskın yapıyor. Tüm partililerimizi Oy kullandıkları sandıklarına sahip çıkmaya davet ediyoruz" denildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul'un Bostancı semtindeki Mualla Selcanoğlu Anadolu Lisesi'nde, okula gelen bir grup henüz bilinmeyen bir nedenle bahçedeki seçmenlere saldırmıştı. Saldıran grubun AKP'li olduğu iddia edilmişti.

Benzer bir görüntü de, Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Ali Hasan Coşkun Meslek Lisesi’nden gelmişti. İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu görüntüyü "Eğer Ak Partili isen polisi darp edebilirsin, hakaret edebilirsin" mesajıyla paylaşmıştı.

Türkkan şu ifadeleri kullanmıştı: "Görüntülerde AKP’li olduğu belirtilen kişiler polis dahil herkese saldırıyor. Bu görüntüler bugün Ankara/Çankaya Ali Hasan Coşkun Meslek Lisesi’nden. Eğer Ak Partili isen polisi darp edebilirsin, hakaret edebilirsin. Soylu döneminde bunlar alışılagelmiş manzaralar. Bir çok idealist polis müdürü, S. Soylu’nun mesleklerine yaptığı tahribat ve saygınlıklarının kalmadığı gerekçesi ile emeklilik dilekçelerini verecek." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar