CHP’li Altay, Örs’ü ziyaret etti: Arkadaşımız yoğun bakımdayken pişkin pişkin özür dilemiyorum diyor

CHP’li Altay, Örs’ü ziyaret etti: Arkadaşımız yoğun bakımdayken pişkin pişkin özür dilemiyorum diyor
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hastaneye kaldırılan İYİ Partili Hüseyin Örs’ü ziyaret etti. Altay, Örs’ün son durumuna ilişkin bilgi paylaştı.

Seda TAŞKIN


ANKARA- Bütçe görüşmelerinin ikinci gününde Meclis Genel Kurulu'nda çıkan gerginlik sırasında, AKP'li Zafer Işık'ın yumruk atması üzerine hastaneye kaldırılan İYİ Partili Hüseyin Örs'e ziyaretler devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, ziyaretin ardından hastane önünde açıklama yaptı. Altay, doktorlardan aldığı bilgiye göre Örs’ün hala yoğun bakımda olduğunu söyledi.

Örs’ün kalbinde bulunan pilden kaynaklı arbede anında heyecanın kalp ritmini etkilediğini belirten Altay, Örs’ün bilincinin yerinde olduğunu söyledi. Örs’ün dinlendiği bilgisini de paylaşan Altay, “Bu tür durumlarda kalp pili devre dışı kalıyor. Doktorlardan aldığım bilgiye göre eğer hastaneye beş dakika geç kalsa sayın milletvekilimizi belki de kaybedecektik. Ben de tıbbı kurallara kaygımdan dolayı kendisiyle görüşemedim. Ailesi ile görüşüp bilgi aldık. Ama iyiye gidiş de var pil normale dönmüş. Herşey yolunda şu anda ama hala yoğun bakımda olması bizde az da olsa endişe yaratıyor” dedi.

“TBMM’de siyaset tartışmaların olmazsa olmazıdır” diyen Altay, sözlerine şöyle devam etti:

'ŞİDDET ASLA KABUL EDİLEMEZ'

“Siyasetin yarısı müzakere, yarısı münakaşadır. Ama şiddet asla ve asla kabul edilebilir bir şey değildir. Meclis Genel Kurul’da bazen arbede olur, olmasını istemeyiz ama olur. Arbedede de insanlar ufak defek arbedeler de alıyor. Geçmişte bunun çok örneği var ama bunun öyle bir bir olay değil. Hüseyin Örs’ün kendisi zaten içi insan sevgisi dolu yani en yumuşak, barışçıl mizaçlı milletvekillerinden birisidir. Kürsüdeki bir başka İYİ Parti milletvekiline AKP’lilerin fiziki basıncı üzerine, kürsüdeki milletvekili arkadaşlarını koruma güdüsüyle AKP’lilere yapmayın etmeyin demek üzere orada iken bahse konu saldıran milletvekili özel olarak başka bir noktadan Hüseyin Örs’ü hedef alarak gelip direk Hüseyin Örs’ün gözünü, yüzüne açık bir fiziki, yumruklu saldırı gerçekleştirmiştir. Bu bir arbedede yaşanmış kaza değildir ya da arbede sonucu Hüseyin bey burada değil. AKP Bursa milletvekili Zafer Beyin arbedenin dışarıdan Örs’ü gözüne kestirerek, gelip fiziki ağır saldırıdır. Ben ilgili milletvekilini bilirim, mecliste bu tür gerilimlerde genelde en saldırgan milletvekillerinden birisi maalesef.

'ÖZÜR DİLEMEMESİNİ ÇOK YADIRGADIK'

Saldırıyı gerçekleştiren Zafer Işık’ın özür dilemeyeceği sözlerine ilişkin de konuşan Altay,

“Bunu çok yadırgadık. Özür dilemek bir erdemdir. Yaptığı iş zaten kabul edilemez. Sayın Örs de partisi de bu işi hukuki olarak takip edecektir. Ama arkadaşımız burada yoğun bakımda canı ile uğraşırken, pişkin pişkin özür dilemiyorum demenin taktirini de aziz milletimize bırakıyorum” dedi.

Öne Çıkanlar