İYİ Partili Aylin Cesur, Hüseyin Örs'ün elektroşok ile hayata döndürüldüğünü açıkladı

İYİ Partili Aylin Cesur, Hüseyin Örs'ün elektroşok ile hayata döndürüldüğünü açıkladı
Yayınlanma:
A+ A-
TBMM bütçe görüşmelerinde AKP'li Zafer Işık'ın yumruk atması sonucu hastaneye kaldırılan İYİ Partili Hüseyin Örs'ün elektroşok ile hayata döndürüldüğü açıklandı.

Artı Gerçek - Bütçe görüşmelerinin ikinci gününde Meclis Genel Kurulu'nda çıkan gerginlik sırasında AKP'li Zafer Işık'ın yumruk atması üzerine hastaneye kaldırılan İYİ Partili Hüseyin Örs'ün sağlık durumuna ilişkin açıklama geldi. Örs'ün kaldırıldığı hastaneye giden İYİ Partili doktor vekiller Aylin Cesur ve Kürşad Zorlu, Trabzon milletvekilinin elektroşok ile hayata döndürüldüğünü söyledi.

'HAYATİ BİR MÜDAHALE YAPILDI'

Cesur, hastane önünde yaptığı açıklamada "Saldırı sonrası vekilimizin durumunun iyi olmadığını gözlemledik. Vekilimizin kalbi elektro şok ile çalıştırıldı" dedi. Kendisi de bir doktor olan Cesur, "İlaç uygulandı. Gelirken de Güven'deki yetkilileri arayarak burada Kardiyoloji ve Acil hocalarının bir arada hazır olmalarını rica ettik. Yapılan müdahale kalp ritminin geri döndürülmesiydi. Hayati tehlikesi devam ediyor" dedi. Cesur, "Uyutuluyor kendisi. Hayati bir müdahale yapıldı. Şu anda o şartlarda" diye konuştu.

'UTANÇ VERİCİ BİR DURUM'

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu ise AKP'li Işık'ın Örs'e parmağında yüzükle vurduğuna dikkat çekti. Zorlu, "Bu saldırıyı gerçekleştirilenler için utanç verici bir durumdur. Demokrasiyi, uzlaşmayı bir tarafa bıraktıklarını biliyorduk ama insanlığı bir tarafa bıraktıklarını milletimiz bir kez daha görmekte" ifadelerini kullandı.

'PARMAĞINDA YÜZÜKLE SALDIRDI'

Zorlu, şöyle devam etti:"Hüseyin Bey olayı yatıştırmak adına hareket ederken o sırada AK Partili bir milletvekili, parmağında da bir yüzükle milletvekiline saldırıyor. Bu milletin vekilliği değil milletin cellatlığına soyunmaktır. Öyle anlaşılıyor ki mevcut siyasal iktidar yaklaşan seçimlerin verdiği buhranla acımasızca bir saldırı yöntemini tercih ediyor. Biz ortaya çıkan bu neticeyi milletimizin takdirine sunuyoruz. Bu Türkiyemizin nereye doğru gitmekte olduğunu gösteren çok önemli bir işarettir. Çok üzüntülüyüz. Biz sorumluluğumuzu TBMM'de yerine getirmeye devam edeceğiz."

'AKP'DEN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU GELMEDİ'

Aylin Cesur, Artı Gerçek'e yaptığı açıklamada ise Örs'ün hastaneye kaldırılmasından sonra AKP'den kendilerine geçmiş olsun telefonu gelmediğini söyledi.

CHP'Lİ GÖKER: BİLİNCİ AÇIK, SORULARA YANIT VERİYOR

Hastane başhekimiyle görüşen CHP Burdur milletvekili Mehmet Göker de, Örs'ün son durumuna ilişkin bilgileri Artı Gerçek'le paylaştı. Göker, Örs'ün hâlâ yoğun bakımda tutulduğunu ve hayati tehlikesinin kalmadığını söyledi. Göker, Örs'ün bilincinin açık olduğunu ve sorulara cevap verdiğini söyledi.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da Örs'ün durumu hakkında hastaneye giderek bilgi aldı.

Elitaş ve Göker'in hastaneye birlikte gittikleri belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar