İYİ Partili Hüseyin Örs'e saldıran AKP'li Zafer Işık kimdir?

İYİ Partili Hüseyin Örs'e saldıran AKP'li Zafer Işık kimdir?
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk atarak yoğun bakıma kaldırılmasına yol açan AKP Bursa milletvekili Zafer Işık kimdir?

Artı Gerçek - Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmeleri sırasında kalp pili bulunan İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk atarak yoğun bakıma kaldırılmasına sebep olan AKP Bursa milletvekili Zafer Işık, "Genel Kurul'da zaman zaman böyle şeyler olur" diyerek özür dilemeyeceğini söyledi. Tepki çeken hareketi ve açıklaması sonrasında Işık merak konusu oldu.

TBMM sayfasındaki bilgilere göre, Işık 30 Ağustos 1972 Gemlik Bursa doğumlu.

İlk, orta eğitiminin ardından ve meslek lise eğitimini makine üzerine Gemlik'te tamamladı. Ardından Eskişehir'de Makine bölümünde lisansını tamamladı.

2002 yılından bu yana denizcilik ve deniz taşımacılığı sektöründe faaliyet göstermekte olup aynı zamanda hayvancılık ve zeytin üreticisi olarak tarım sektörü ile uğraşıyor.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odasında iki dönem Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği yaparak, TOBB Genel Kurul Delegesi olarak görev aldı.

AKP'nin kuruluşundan itibaren Gemlik İlçe teşkilatında Ekonomi İşleri Başkanlığı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı ve İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü.

İlim Yayma Cemiyeti Gemlik Şubesi, Gemlikspor, Gemlik Yelken Kulübü, Gemlik Belediye Spor, Gemlik Basket Spor Kulübünde ve Gemlik Artvinliler Derneğinde çeşitli görevlerde bulundu.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde AKP Bursa Milletvekili seçildi. Aynı zamanda TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Katip Üyesi ve Parlamentolararası Kosova Dostluk Grubu Başkanlığı ile Gürcistan Dostluk Grubu Başkanvekilliği ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu üyesi olarak görev yapıyor. Işık, evli ve 2 çocuk babası. (Kaynak)

Öne Çıkanlar