CHP'li Karataş Belediyesi'nin iki aracı yakıldı, binası ateşe verilmek istendi

CHP'li Karataş Belediyesi'nin iki aracı yakıldı, binası ateşe verilmek istendi
Adana'nın Karataş ilçe belediyesinin iki aracı kundaklandı. Belediyenin hizmet binası da yakılmak istendi. Belediye Başkanı Ali Bedrettin Karataş, "Saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz. Gerekli suç duyuruları ilgili yerlere yapıldı" dedi.

Artı Gerçek - Karataş ilçesi Tuzla Mahallesi'ndeki belediyeye ait hizmet binası, gece saatlerinde saldırıya uğradı. Hizmet merkezinin önündeki belediyeye ait bir çöp toplama aracı ve bir kamyonet ateşe verildi. Kamyonet, yangında kullanılamaz hale geldi. Çöp toplama aracı da zarar gördü. Ateşe verilen hizmet binasının tabelası da yandı.

Karataş Belediye Başkanı Ali Bedrettin Karataş, "İki aracımız kundaklanmış, biri tamamen yanmış, diğeri hasarlı durumdadır. Kundaklama sonrası herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır. Saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz" dedi.

31 Mart'taki seçimi kazanarak, MHP'li başkandan görevi devralan Karataş, şu açıklamada bulundu:

"Bu saldırı şahsıma değil, Tuzla halkımıza ve Karataş halkımıza yapılmıştır. Saldırıyla ilgili gerekli suç duyuruları tarafımızca ilgili yerlere yapılmıştır. Saldırıyı gerçekleştirenler ile ilgili gerekli hukuki sürecin başlatıldığını kamuoyu ile paylaşmak isterim. Hizmet etmek üzere devir aldığımız görevimizi aksatmak isteyenlere karşı mücadelemizi bu saldırılar engelleyemeyecek." (DHA)

Öne Çıkanlar