İYİ Parti: Üyemiz Erhan Kurt öldürüldü

İYİ Parti: Üyemiz Erhan Kurt öldürüldü
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan’ın kesin olmayan sonuçlara göre yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle Ordu'nun Gülyalı ilçesinde yapılmaya başlanan kutlamalarda bir kişi öldü. İYİ Partili Erhan Kurt,

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunun kesin olmayan sonuçlarına göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yüzde 50'nin üzerinde oy aldı. Erdoğan destekçileri tarafından yapılan kutlamalarda bir kişi öldürüldü.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz'ın yaptığı açıklamada, Ordu İli Gülyalı İlçesi üyesi Erhan Kurt'un İlçe Başkanlığı önünde gerçekleşen bir saldırı sonucu öldürüldüğü belirtildi. Poyraz, "Millet olarak bizleri ayrıştıran dilin sonucu olan bu hain saldırıyı ve tüm fail/failleri nefretle kınıyoruz. Sürecin kararlı takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

TORUN: SORUMLULAR CEZASINI BULANA KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un yaptığı açıklamaya göre Ordu'nun Gülyalı ilçesinde Erhan Kurt aldığı bıçaklı saldırıya uğradı. Torun, açıklamasında, "Ordu Gülyalı’da sözde kutlama yapanlar, genç kardeşimiz Erhan Kurt’u bıçaklayarak katletti" ifadelerini kullandı.

Torun açıklamasında, "Bu cinayetin hesabı sorulana, tüm sorumlular cezasını bulana kadar bu işin peşini bırakmayacağız!" dedi.

ENGİNYURT: BU KADAR KİN, NEFRET DİLİNİN SONU BUYDU!

Demokrat parti Genel Başkan Yardımcısı Cemla Enginyurt, sosyal medya hesabı üzerinen yaptığı paylaşımda iktidarın dilini eleştirerek "Bu kadar kin, nefret dilinin sonu buydu! Mutlumusunuz ey yönetenler kin ve nefret diliniz sonuç buldu. Yazıklar olsun!" ifadelerini kullandı.

Ordu Olay Gazetesi'nden Emrullah Çelik'in haberine göre; İYİ parti üyesi Erhan Kurt'un kesin olmayan sonuçları kutlayan AKP'li bir grup ile aralarında çıkan tartışmada yaralandığı belirtildi. Kurt'un tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı kaydedilirken olayla ilgili yürütülen soruşturma da şüpheliler gözaltına alındığı da belirtildi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar