Çöken rezidansın müteahhitlerine ulaşılamıyor

Çöken rezidansın müteahhitlerine ulaşılamıyor
Hatay’ın Ekinci Mahallesinde çöken 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans, Mimar Mehmet Yaşar Coşkun ile İnşaat Mühendisi Hüseyin Yalçın Coşkun kardeşlere ait şirket tarafından inşa edildiği anlaşıldı. Ancak deprem sonrasında iki kardeşe ulaşılamıyor.

Dinçer GÖKÇE


İSTANBUL - Hatay'da çöken 250 dairelik Rönesans Rezidans'ta enkaz altındakileri kurtarma çalışmaları sürüyor. Depremde yerle bir olan rezidansı inşa eden şirket iki kardeşe ait. Şirket çalışanları, deprem sonrasında müteahhit iki kardeşle iletişime geçemediklerini söyledi.

BİRKAÇ YIL ÖNCE YAŞAM BAŞLADI

Hatay'da binlerce kişinin, yıkıntıların altında kaldığı yapılardan biri de Rönesans Rezidans… Hatayspor futbolcu Christian, yerle bir olan bir rezidansın enkazından yaralı kurtarıldı. Hatayspor sportif direktörü Taner Savut de anılan rezidansın enkazı altında kurtarılmayı bekleyen yüzlerce kişiden biri…

Rönesans Rezidans depremden sonra tamamen yıkıldı

Ulaşılan bilgilere göre, orta gelir grubuna mensup kişi ve ailelerin yaşadığı havuzlu Rönesans Rezidansta yaşam 10 yıl önce başladı. Rezidansı inşa eden şirket ise Antis Yapı Merkezi Proje İnşaat Dekorasyon ve Tic. Limited Şirketi iki ortaklı.

ŞİRKETİN EN BÜYÜK PROJESİ

Mimar Mehmet Yaşar Coşkun ile İnşaat Mühendisi Hüseyin Yalçın Coşkun kardeşler şirketin ortağı konumunda. 250 daireli Rönesans Rezidans, şirketin inşa ettiği en büyük proje olarak kayıtlara geçti.

Mehmet Yaşar Coşkun ve Hüseyin Yalçın Coşkun

MERKEZİ KARADAĞ’A TAŞIDI

1990 yılında kurulan Antis Yapı, 2017'den itibaren faaliyetlerini Karadağ'a kaydırdı. Şirketin merkezi Karadağ'a taşındı. İstanbul, Ankara ve Hatay’da ise şubeleri bulunan Antis Yapı, Karadağ’da danışmanlık hizmetleri veriyor.

Rönesans Rezidans Proje Görseli

'ŞİRKET SAHİPLERİ İLE SAĞLIKLI İLETİŞİM KURULAMIYOR'

Şirketin mali müşaviri Aysel Berk, Artı Gercek muhabirine yaptığı açıklamada, deprem anında Hatay’da olduğunu belirterek “Hatay diye bir yer kalmadı. Tüm binalar yaprak gibi yıkıldı. Salt Rönesans Rezidans değil, hastaneler ve okullar da aynı durumda. Hatay’da enkaz altında kalan AFAD ekipleri, polisler dahi var” dedi. Aysel Berk, şirketin sahipleri ile sağlıklı bir iletişim kuramadığını belirterek “Yalçın Bey (Hüseyin Yalçın Coşkun) Karadağ’daydı” dedi. Berk, Hatay’da müdahale edilemeyen binlerce bina olduğunu Rönesans Rezidans'ın enkazında kaç kişinin kaldığını bilmediğini söyledi.

Öne Çıkanlar