Çorum'da CHP Parti Binası taşlandı, iki CHP'li yaralandı

Çorum'da CHP Parti Binası taşlandı, iki CHP'li yaralandı
Yayınlanma:
A+ A-
Çorum'da seçim kutlaması adı altında sloganlar eşliğinde Gazi caddesindeki CHP Parti Binası'nın önüne gelen kalabalık bir grup, iki kişiyi yaraladı. Kalabalıktan atılan taşlar parti binasına da isabet etti.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı seçildiğinin ilan edilmesini ardından kalabalık bir grup ellerinde Türk bayraklarıyla Çorum, Gazi caddesinde bulunan CHP Parti binası önünde toplandı.

Türk bayrağı ve AKP flamalarıyla CHP binasının önünde başlatılan "seçim kutlaması" kavgaya dönüştü. Polisin müdahale ettiği kavgada iki CHP'li genç, yaralandı. Yaralılar, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

CHP'Lİ VEKİL AKP'Lİ VEKİLİ VE VALİYİ ARADI, TEDBİR ALINMADI

DHA'da yer alan habere göre, bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edilirken, parti binasına kalabalık içinden taşlar atıldı. HP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, İl Başkanı Ümit Er, ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla parti binası önüne çıktı. CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız, basın mensuplarının yanında önce AKP Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatçı'yı arayıp kalabalığın parti binası önünden çekmelerini isteyerek, "Gelin bu insanları buradan alın ya da gelin hep birlikte ellerimizde Türk bayraklarıyla birlikte yürüyelim. Bu ülke bu bayrak bizim" dedi. Milletvekili Tahtasız, Vali Mustafa Çiftçi'yi de arayıp duruma müdahale etmesini istedi.

570434be2e53f7237ea0cf49b94f017b.jpg

'SONUÇLAR NETLEŞMEDEN TACİZE BAŞLADILAR'

CHP Çorum İl Başkanı Ümit Er yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, "Daha seçim sonuçları netleşmeden parti binamız önünde provokatör söylemlerde bulunan kişiler ortaya çıktı. Biz parti teşkilatı olarak bu konuda gerekli mercileri uyarıp yolun araç ve yaya trafiğine kapatılmasını istedik. Sonra ben, Milletvekilimiz Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanımız Ulaş Tokgöz ve diğer partililerimizle il başkanlığımız önüne inerek partililerimizi sakinleştirmeye çalıştık. Bu arada parti binamız taşlandı ve sloganlar atıldı. Milletvekilimiz Mehmet Tahtasız gerek AK Parti Milletvekili Yusuf Ahlatçı'yı gerekse Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'yi arayıp yaşananları anlatmasına rağmen zamanında gerekli tedbirler alınmamıştır. Olaylar bu duruma kadar getirilmiştir" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar