Cübbeli'den Musullu rakibine hakaret davası: Hadid’in 2 yıla kadar hapsi istendi

Cübbeli'den Musullu rakibine hakaret davası: Hadid’in 2 yıla kadar hapsi istendi
Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile Accan Hadid adını kullanan Muhammed Elhüseyni arasında Youtube üzerinde süren kavga adliyeye taşındı. Ünlü’nün, “Beni tehdit ediyor” diye şikâyet ettiği Elhüseyni’nin iki yıla kadar hapsi istendi.

Dinçer GÖKÇE


İSTANBUL - ABD’nin Irak’ı işgali sonrası Musul’u terk ederek, önce Urfa’ya oradan da İstanbul’a gelen ve 'Accan Hadid' adı ile bilinen Muhammed Elhüseyni ile Cübbeli Ahmet arasında bir süredir büyük bir kavga yaşanıyor. Taraflar, hazırladıkları videolarla karşılıklı suçlamalarda, birbirleri hakkında ağır birtakım iddialarda bulunuyor.

KARŞILIKLI SUÇLAMALAR

Cübbeli Ahmet tarafı, Accan Hadid’in CIA ile işbirliği yaptığını, topladığı paralarla çok sayıda mülk aldığını, İstanbul Arnavutköy’de kurduğu külliye için izinsiz bir şekilde para topladığını öne sürüyor. Accan Hadid’in ekibi ise, hazırladıkları çok sayıda videoda Cübbeli Ahmet’in zina yaptığını, kadın ticareti yapmak suçundan tutuklandığını gündeme getiriyor.

CÜBBELİ İÇİN ‘YANMAZ KEFEM SATTIYOR’ İDDİASI

Taraflar arasındaki kavganın yaşandığı videolardan biri ise dava konusu oldu. “Cübbelinin tabutunun son çivisi” başlığı ile hazırlanan ve Hadid’in öğrencisi Mikail Ayyıldız’ın hazırladığı videoların birinde “İstismarcıbaşı Cübbeli” ibaresi yer aldı. Anılan videolarda, Cübbeli Ahmet’in, cemaat üyelerine yanmaz kefen satışını yaptığı da kaydedildi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Cübbeli Ahmet’in avukatları, hazırlanan 10’u aşkın video ile müvekkillerine yönelik, 'hakaret' ve 'tehdit' suçlarının işlendiğini öne sürerek İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Muhammed Elhüseyni ve Mikail Ayyıldız ise suçlamaları kabul etmedi. İkili, Cübbeli Ahmet’i tehdit etmediklerini belirtti.

İKİ YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Yürütülen soruşturma sonrası Elhüseyni ile Ayyıldız hakkında, Cübbeli Ahmet’i tehdit ettikleri gerekçesiyle altı aydan iki yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Davanın ilk duruşması önümüzdeki ay İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

'PARA İLE ‘SEYYİD’ UNVANI DAĞITIYOR' SORUŞTURMASI

Öte yandan Accan Hadid hakkında, Kayseri’de yaşayan İbrahim E. Ş., İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda, bu kişinin sahte doktor unvanı kullandığını, peygamber soyundan gelen kişilerin kullandığı “Seyyid” unvanını da, elindeki mührü kullanarak para karşılığı sattığını öne sürmüştü. Anılan soruşturma ise sürüyor.

Öne Çıkanlar