Demirtaş'tan, Erdoğan'ın Selo kahvaltısı' sözlerine yanıt: Bu nasıl zekadır, nasıl bir yaratıcılıktır

Demirtaş'tan, Erdoğan'ın Selo kahvaltısı' sözlerine yanıt:  Bu nasıl zekadır, nasıl bir yaratıcılıktır
Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Ağustos 2022 01:42
A+ A-
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan’ın 'Altılı Masa Menüsü'ne tepki göstererek, ‘Tek kuruş almadan, 81 ile bayilik veriyoruz ‘ dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Altılı Masa Menüsü'ne avukatları aracılığıyla Twitter hesabından yanıt verdi. "Allah'ın, hikmetinden sual olunmaz ama zeka dağıtırken neden hepsini bunlara verip bizi mahrum bıraktın?" ironisi yapan Demirtaş, "Vanlı kardeşlerim kusura bakmasınlar ama artık Van kahvaltısı yanında bir de Selo kahvaltısı diye bir şey var. Tek kuruş almadan, 81 ile bayilik veriyoruz " dedi.  

Demirtaş sosyal medya hesabında avukatları aracılığıyla konuya ilişkin yaptığı paylaşımlar şöyle:

"Allah'ım, hikmetinden sual olunmaz ama zeka dağıtırken neden hepsini bunlara verip bizi mahrum bıraktın? Bu nasıl zekadır, nasıl bir yaratıcılıktır! Allah da sizi... Bildiği gibi yapsın. Vanlı kardeşlerim kusura bakmasınlar ama artık Van kahvaltısı yanında bir de Selo kahvaltısı diye bir şey var. Tek kuruş almadan, 81 ile bayilik veriyoruz . Bir tek Şakir'e yok çünkü her gün saray kahvaltısı yapıyor."

[tweet id="1559563323900928000"]

Erdoğan, Çorum'da yaptığı konuşma sırasında alanda asılı üzerinde "Altılı Masa Menüsü" yazan posteri okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şurada bir poster görüyorum. 'Altılı masa menüsü'. Ne var bu menüde; yalan çorbası, laf salatası, koltuk kebabı, kandil dolması, Selo kahvaltısı var. Ne ararsan var" demişti.