Demirtaş'ın Diyarbakır'a getirilişi ailesinden ve avukatlarından gizlenmiş

Demirtaş'ın Diyarbakır'a getirilişi ailesinden ve avukatlarından gizlenmiş
Selahattin Demirtaş'ın babasının kalp krizi geçirmesi üzerine Diyarbakır'a getirilişinin avukatları ve ailesinden bile gizlendiği öğrenildi. Demirtaş, babası ile hastanede sadece 45 dakika görüşebildi.

Artı Gerçek- Edirne Cezaevi’nde bulunan Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, kalp krizi geçiren babası Tahir Demirtaş’ı görmesi için Diyarbakır’a getirilme sürecine ilişkin ayrıntılar da ortaya çıkıyor.

Medyascope'tan Ferit Aslan'ın haberine göre, Demirtaş, babasının kalp krizi geçirdiğine dair avukatlarının kendisine bilgi vermesi üzerine Demirtaş, avukatları aracılığıyla Adalet Bakanlığı’ndan izin istedi. Ancak Bakanlık, bu talebe olumlu ya da olumsuz yanıt vermezken Demirtaş önce Edirne kent merkezine getirildi. Buradan helikopter ile Çorlu’daki askeri üsse, oradan da özel jet ile sabaha karşı Diyarbakır’a getirilen Demirtaş’ın ziyareti, aile bireyleri ve avukatlarından bile gizlendi. Demitaş’ı taşıyan özel jet Diyarbakır’a indiğinde havalimanı personelinin telefon ile görüşmeleri yasaklandı.

45 DAKİKA GÖRÜŞTÜ

Tutuklandığı tarih olan 4 Kasım 2016 tarihinde yine uçak ile Diyarbakır’dan İstanbul’a, oradan da helikopter ile Edirne’ye götürülen Demirtaş, altı yıl sonra Diyarbakır’a ilk kez gelirken sıkı güvenlik önlemleri altında babası Tahir Demirtaş’ın tedavi gördüğü Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Demirtaş, burada babası Tahir Demirtaş ile 45 dakika görüştükten sonra yine aynı sıkı önlemler ve gizlilik içinde önce havalimanına, oradan da Edirne’ye götürüldü. (Kaynak)

Öne Çıkanlar