HDP, bloke kararına karşı 'Hazinemiz Halkımız' kampanyası başlattı

HDP, bloke kararına karşı 'Hazinemiz Halkımız' kampanyası başlattı
Yayınlanma:
A+ A-
HDP, Hazine yardımına bloke konulmasına karşı “Hazinemiz halkımızdır” kampanyası başlattı. Selahattin Demirtaş, #HazinemizHalkımız" etiketiyle İBAN paylaşarak, kampanyaya destek verdi.

Artı Gerçek - HDP kapatma davası kapsamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin’in başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi’nce partinin Hazine yardımı yapılan hesaplarına bloke konulmasına karşı “Hazinemiz halkımızdır” kampanyası başlattı. Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kampanyaya sosyal medyada #HazinemizHalkımız etiketini kullanarak katıldı, IBAN hesabı paylaşarak destek istedi.

“HDP seçmenlerinin vergilerinden oluşan Hazine payına el koyanlara bir cevap verseniz ne güzel olur” ifadesini kullanan Demirtaş, “Gücünüze göre ister 1 lira ister 100 bin lira” dedi.

Demirtaş’ın paylaştığı IBAN bilgileri şöyle:

HDP Genel Merkezi - Denizbank Diyarbakır Plaza Şubesi IBAN: TR86 0013 4000 0129 7504 9000 01"

Parti tabanının yoğun talebi üzerine startı verilen kampanya kapsamında sosyal medyada #HazinemizHalkımız etiketiyle çalışma başlatıldı.

HDP Genel Merkezi'nin hesabından atılan ilk tweetin ardından kampanya hızla büyüdü.

fnaknjlwqaaugvs.jpg

Kampanyaya destek veren Demirtaş'ın ardından HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da etiketi kullanarak bir paylaşım yaptı.

Beştaş, paylaşımında "Partimiz “Ceketimi satarım, partime sahip çıkarım!” diyenlerin partisidir" dedi.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar kampanyaya katılım sağlayanlara teşekkür ettikleri videolu paylaşımlar yaptılar.

Buldan, "#HazinemizHalkımız bağış kampanyamıza yoğun katılım sağlayan halkımıza, harçlığını gönderen öğrencilerimize, yevmiyesini paylaşan emekçilerimize sonsuz teşekkür ederiz." dedi.

Sancar'ın mesajında ise şu cümleler vardı:

"Bu dayanışmayı büyüterek, bütün haksızlıklara halkın gücüyle en anlamlı cevabı vereceğiz."

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kampanya kapsamında şu paylaşımı yaptı:

"7 Haziran'a kadar Hazine yardımı almadan iktidara en ağır yenilgisini yaşattık. Siyasi tarihimize yeni başarılar eklemek için #HazinemizHalkımız kampanyasına sen de katıl."

Tayip Temel de Gergerlioğlu'na benzer şekilde 7 Haziran'ı hatırlattı:

"HDP olarak "Hazinemiz, Halkımız" kampanyasını başlatıyoruz.
Biz belediyeleri kazanırken, 90’lardan bugün milyonlara gelirken, %10 barajlarını yıkarken ve 7 Haziran’da iktidarı koltuğundan ederken hazine yardımımız yoktu. Teslim alamazlar bu kumpaslarla! "

HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü de videolu bir paylaşımla kampanyaya destek verdi:

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar