Demokratik Suriye Güçleri: Türk devletinin amacı bölgenin istikrarını bozmaktır

Demokratik Suriye Güçleri: Türk devletinin amacı bölgenin istikrarını bozmaktır
Bölgede bulunan uluslararası güçlerin konumunda stratejik bir değişiklik olmadığına değinen QSD, Türkiye’nin bölgenin istikrarını bozmak için yaptığı tehditleri araştırdıklarını belirtti.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın İrtibat Merkezi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ınKuzey ve Doğu Suriye'ye (Rojava) yönelik saldırı tehditlerine ilişkin açıklama yaptı.

QSD’nin açıklaması şöyle: "Kuzey ve Doğu Suriye’de bulunan garantör güçlerin stratejik konumlarında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Türk devletinin gündemi ısıtmak ve bölgenin istikrarını bozmak için yaptığı tehditlerin amacı DAİŞ’i yeniden canlandırmaktır. Güçlerimiz Türk devletinin tehditlerini en ince ayrıntısına kadar araştırmakta ve elde ettiği bilgileri uluslararası garantör güçlerle paylaşmaktadır."

Erdoğan, bugün yapılan Kabine Toplantısı ardından yaptığı açıklamada NATO üyelik süreci devam eden İsveç ve Finlandiya üzerinden "lojistik" ve "finansman" sağladığı gerekçesiyle Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik işgal tehdidinde bulunmuştu. (MA)

Öne Çıkanlar