Denizli'de kadın cinayeti

Denizli'de kadın cinayeti
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 01:10
A+ A-
Kendisine şiddet uyguladığı için şikayetçi olduğu eşi tarafından öldürüldü.

Denizli'nin Bekilli ilçesinde, inşaat işçisi Ö.M. (24) daha önce nikahlandığı, 18 gün önce de düğün yaptığı eşi Makbule K.'yi (24) boğarak öldürdü.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında, Bahçeli Mahallesi Can Sokak'taki evde meydana geldi. Daha önce Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan Ö.K., inşaatlarda çalışmak için yakın zamanda Denizli'nin Bekilli ilçesine geldi. Ö.K., burada gittiği gazinoda, garsonluk yapan Makbule K. ile tanıştı. Ö.K. ve Makbule K., bir süre sonra evlenme kararı aldı. Ö.K. ile Makbule K.'nin önce nikahı kıyıldı, 18 Ağustos'ta ise Nazilli'de düğünleri yapıldı. Çift, daha sonra geldiği Bekilli'ye yerleşti. Çiftin arasında, kısa süre içinde tartışmalar çıktı. Ö.K., iddiaya göre, eşini dövmeye başladı.

Ö.K., dün bilinmeyen nedenle çıkan tartışma sırasında, Makbule K.'yi boğarak öldürdü. Olay sonrası evden çıkan Ö.K., taksiye binerek Nazilli'ye gitmeye çalıştı. Ö.K., iddiaya göre, annesinin hasta olduğunu söyleyerek, taksi şoföründen acele etmesini istedi. Cinayetin işlendiği eve gelen çiftin yakını, Makbule K.'nin cesedini bulunca polise haber verdi. Kent giriş ve çıkışında önlem alan polis ekipleri, Ö.K.'nin bulunduğu taksiyi durdurdu. Gözaltına alınan Ö.K., sorgulanmak üzere emniyete götürülürken, Makbule K.'nin cesedi ise otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

ŞİDDET UYGULADIĞI İÇİN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Makbule K.'nin, düğünden önce nikahlandığı Ö.K.'den şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olduğu, Ö.K. hakkında uzaklaştırma kararı verildiği ortaya çıktı. Düğünden sonra da şiddetin sürdüğü öğrenildi. (DHA)

İLGİLİ HABER: AĞUSTOS'TA 41 KADIN ERKEKLER TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Öne Çıkanlar