Valinin özrü gündem oldu: İmla hataları nedeniyle üç kez yinelendi

Valinin özrü gündem oldu: İmla hataları nedeniyle üç kez yinelendi
Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Ekim 2020 16:28
A+ A-
Denizli Valisi'nin Coronavirus denetimi sırasında esnafla yaşadığı diyaloglar sosyal medyada gündem oldu.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in, kendisini tanımadığı için 'kapatma' talimatı verdiği esnaftan daha sonra özür dilediği metindeki imla hataları tepki çekti.

Ülke genelindeki Coronavirus denetimlerinden biri de Denizli'de gerçekleştirildi. Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in esnafla girdiği diyalog ve sonrasında yaşananlar ise gündem oldu.

Kendisini tanımayan dönerciye, "Dönerci, bak, eldivensiz çalışıyorsun. Patronun nerede? Ekip nerede, hemen geçin" dedi. Ardından, yanına gelen iş yeri sahibine de "Faaliyetten men yapıyoruz" diye seslenen Atik, polislere tutanak tutularak, iş yerinin kapatılması talimatı verdi.

Tavırları sosyal medyada tepki çeken Vali Atik, bir özür metni yayınladı. Atik'in yayınladığı metindeki hatalar ise gündem oldu.

Atik'in "Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Bu sebeple vatandaşımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum" açıklaması imla hataları nedeniyle 3 kez yayınlandı.

Valiliğin üç kez değiştirdiği imla hatalı açıklamalar şöyle:

SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Valinin özür açıklamasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bir paylaşım yaparak, "Üslup özrü yerinde oldu" dedi.

ESNAFTAN PİYASA TEPKİSİ DE GÜNDEM OLDU

Öte yandan Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in Coronavirus denetimi sırasında bir esnafla diyalogu da sosyal medyada en çok konuşulan başlıklardan biri oldu. Atik'in maske uyarısı yaptığı bir esnafın, "Canıma yetti. Gebermek istiyorum. Piyasanın haline bak. Salı günü 15 lirayla kapattık, çarşamba günü 100 lira. 100 liranın hepsi kar olsa ne olur?" isyanı da dikkat çekti.

  

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar