Deprem bölgesinde kronik hasta raporları 30 Haziran'a kadar uzatıldı

Deprem bölgesinde kronik hasta raporları 30 Haziran'a kadar uzatıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), depremin etkilediği illerdeki "kronik hasta raporları" bitenlerin rapor sürelerini 30 Haziran'a kadar uzattı.

Artı Gerçek - 13.5 milyon kişinin etkilendiği Maraş merkezli depremlerin ardından kronik hastalığı olan depremzedelerin rapor süreleri uzatıldı. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, kronik hastalarla ilgili yapılan düzenlemeyi yazılı açıklamayla duyurdu.

Saydan, SGK'nin kronik hastalığı olan depremzedelerin rapor sürelerini 1 Ocak'ta bitmişse 30 Haziran'a kadar uzattığını belirtti. Saydan şunları kaydetti:

"Bu konuyla ilgili MEDULA sisteminde gerekli düzenlemeler yapılıyor ve hastalar ilaç almaya devam edebilecek. Aynı zamanda ikameti deprem bölgesinde olmayıp da orada 3 ay bulunan ve eczanelerden ilaç almış kronik hastalar da ilaçlarını bir sefere mahsus reçetesiz alabilecek. En kısa zamanda da MEDULA sisteminde gerekli düzenlemelerin yapılarak vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz. Bu uygulamayla vatandaşlarımız hiç olmazsa hastalığını, ilacını nasıl temin edeceğini düşünmeyecek." (AA)

Öne Çıkanlar