Deprem sonrası dayanışma

Deprem sonrası dayanışma
İzmirlilerin konaklaması için bir otel işletmecisi, odalarını İzmirlilere açtı.

İzmir'de depremin ardından birçok sosyal medya kullanıcısı dayanışma mesajları paylaştı. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gürleyen Otel'in işletmecisi, "İzmir'de evleri hasar gören vatandaşlarımızı otelimizde ücretsiz konaklayabilir. ÇİĞLİ ve GÜZELBAHCEDEKİ şubelerimizde. 0535 625 55 74 BU NUMARADAN BANA ULAŞIN. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN. KONUMA GOOGLE ULAŞABİLİRSİNİZ" dedi. Gürleyen, "Bu kötü günlerde el ele verirsek bugünleri daha çabuk atlatırız. El ele vermemiz gerekiyor" diyerek otel işletmecilerine de çağrı yaptı.

Gürleyen'in bu paylaşımının ardından birçok sosyal medya kullanıcısı, evleri yıkılan ve gidecek yeri olmayanlara, "Kapımız açık" çağrısında bulundu.

İZMİR BAROSU ACİL HAT NUAMARALARI VERDİ

İzmir Barosu da avukatların kalabileceği yer için açıklama yaptı: "Baro Bahçe gece boyunca açık olup ihtiyacı olan meslektaşlarımız geceyi Baro Bahçe’de geçirebilirler. Ofisi veya evi ilgili bir ihtiyacı olan meslektaşlarımız 05302555001, 05354233364 ve 05422353537 numaralı acil yardım hatlarımıza ulaşabilirler." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar