Depremzede yakınları firari müteahhiti AVM'de yakaladı

Yayınlanma:
A+ A-
Hatay’ın Antakya ilçesinde 370 kişinin öldüğü Emlakbank Konutları’nın firari müteahhiti Mehmet Özat, Ankara’da bir AVM’de depremzede yakınları tarafından yakalandı. Polise haber verilmesinin ardından Özat gözaltına alındı.

ANKARA - İki kadın, Hatay’ın Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi’nde bulunan Emlakbank Konutları’nın aranan müteahhiti Mehmet Özat’ı Ankara’da bir AVM’de görüldü. Depremzede yakını iki kadın Özat’ı kayda alarak, uzaklaşmasına izin vermedi. Polise bildirilen Özat, gözaltına alındı.

Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Emlakbank Konutları 1’inci Kısım’da bulunan 96 daireden oluşan 6 blok yıkıldı. Yaklaşık 400 kişinin yaşadığı blokların yıkılmasıyla 370 kişi öldü. Emlakbank Konutları’nın yanı sıra, yıkılan veya ağır hasar alan Atatürk Caddesi ve Cebrail Mahallesi’nde bulunan Özat Apartmanları, Bilgili Apartmanı, Fatih Caddesi’ndeki Gülüm Apartmanı ve Birkent Sitesi’nin de sahibi olan müteahhit Mehmet Özat hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Her yerde arandığı belirtilen ve TED Hatay Koleji’nin ortağı ve yönetim kurulu üyesi de olan Mehmet Özat, Ankara’da Bilkent Center AVM’de gezerken iki depremzede yakını kadın tarafından tesadüfen bulundu. Özat’ı teşhis eden kadınların “Arkadaşlar, görüyorsunuz Mehmet Özat kendisi, aranan, 500 kişinin ölümüne sebep olan müteahhit, şu an Bilkent Center AVM’de geziyor” sözleri üzerine Özat’ın “Ayıp ya!” demesi ise tepki çekti.

Özat’ın ihbar edilmesi üzerine gelen polisler tarafından gözaltına alındığı ve sağlık kontrolüne götürüldüğü öğrenildi. (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar