Depremzedeler için toplanan malzemeleri satmaya çalışırken yakalanan şahıs gözaltına alındı

Depremzedeler için toplanan malzemeleri satmaya çalışırken yakalanan şahıs gözaltına alındı
Adamı girdiği dükkanda cep telefonu kamerasıyla kayda alan yurttaş, 'Abi sen neden depremzedeler için getirilenleri satmaya çalışıyorsun. Ayıp değil mi?' diyerek tepki gösterdi.

İzmir’de can kayıplarının arttığı depremde yardım için getirilen erzakı satmaya çalışan adam yurttaş tarafından fark edildi.

İzmir’de yıkıma neden olan depremde enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Birçok kurum ve dernek de deprem zedeler için gıda, çadır, battaniye gibi yardımlar gönderdi. Depremzedeler yardımcı olmak için bölgede bulunan bir yurttaş yardım için dağıtılan erzakı satmaya çalışan adamı cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Yardım için dağıtılan erzakı cebindeki poşetlere doldurup çevredeki dükkana satan bir adamı fark eden yurttaş, o anları kameraya aldı. Dükkanın içinde adamı yakalayan yurttaş, "Abi sen neden depremzedeler için getirilenleri satmaya çalışıyorsun. Ayıp değil mi?" diyerek tepki gösterdi.

Kendisini "Yok öyle bir şey" diye savunmaya çalışan adam dükkandan çıkarak hızla uzaklaşmaya çalıştı. Peşinden giden yurttaş ise çevredeki polislere şikayet etti.

GÖZALTINA ALINDI

Şikayet üzerine polis ekipleri Y.Ş'yi evinde gözaltına aldı. İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce de Y.Ş.'nin gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurdu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar