Dilan Polat'ın şirketlerine ait 22 milyon 372 bin liraya el konuldu

Dilan Polat'ın şirketlerine ait 22 milyon 372 bin liraya el konuldu
Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerinde yapılan aramaların ardından bugün Anadolu Adliyesi 8. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla şirketlere ait 22 Milyon 372 Bin liraya el konuldu.

Artı Gerçek - Savcılık, mal varlıklarına el konulan ve haklarında yurt dışı çıkış yasağı verilen sosyal medya ünlüsü Dilan Polat ve Engin Polat'ın şirketlerine ait 22 milyon 372 bin liraya el konulmasını talep etti. Talebi değerlendiren 8. Sulh Ceza Hakimliği 22 Milyon 372 bin liranın el konulmasına karar verdi.

Gazeteci Murat Ağırel, 22 Milyon 372 bin liranın, bireysel ve kurumsal binlerce müşterisine ödeme altyapısı ve satış sonrası destek hizmeti sunan finans teknolojileri şirketi IYZICO nezdinde bulunduğunu ve mahkeme tarafından el konulduğunu aktardı.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen ve hakkındaki iddiaların ardından MASAK tarafından yapılan inceleme sonrasında Dilan Polat ve Engin Polat'ın tüm mal varlıklarına el konulmuştu. Dün sabah saatlerinde vergi müfettişlerinin talebi üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Polat çiftine ait 15 şirkette arama yapılması yönünde karar çıkarılmıştı. Dün yapılan aramaların ardından bir çok materyale el konulmuştu. (HABER MERKEZİ, DHA)

Öne Çıkanlar