'Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde gördüğü işkence sonucu hastaneye kaldırıldı'

'Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde gördüğü işkence sonucu hastaneye kaldırıldı'
Ahmet Yoldaş ve eşi dün evlerine yapılan operasyon sonucu gözaltına alınmıştı.

Diyarbakır Bağlar’da bir kişinin yaşamını yitirdiği ev baskınında gözaltına alınan Ahmet Yoldaş’ın işkence gördüğü iddiasıyla hastaneye kaldırıldığı belirtildi. 

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, dün sabaha karşı Bağlar ilçesi Karacadağ Caddesi üzerinde bulunan Ahmet ve Birsen Yoldaş çiftinin evine baskın düzenledi. Baskında Mardin Kızıltepe doğumlu Mücahit Yılmaz adlı kişi yaşamını yitirdi, ev sahibi Ahmet ve Birsen Yoldaş çifti ise gözaltına alındı. 
 
Yaşamını yitiren Mücahit Yılmaz’ın cenazesi, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgunda tutulurken, Diyarbakır’a gelen Yılmaz ailesinin, çocuklarının kimlik bilgisini doğruladığı, ancak cenazeyi göremedikleri için henüz teşhis edemedikleri belirtildi. Yılmaz ailesi fertlerinin, cenazenin teşhisi için Cumhuriyet Savcılığına başvuracağı ifade edildi. 
 
İŞKENCEYE MARUZ KALDI 
 
Bu arada ev baskınında gözaltına alınan Ahmet Yoldaş’ın, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde ağır işkencelere maruz kaldığı ileri sürüldü. Yoldaş’ın, işkence sonucu Diyarbakır Askeri Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenilirken, eşi Birsen Yoldaş ise hala Diyarbakır Emniyeti TEM Şubede tutuluyor. (Mezopotamya Ajansı)

Öne Çıkanlar